בן 14 אינו מגיע לביקורים ואינו מנהל כל קשר עם האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 08:32, 10 בספטמבר 2014

  מזה כשנתיים הילד לא מגיע לביקורי וגם שנים קודם ההגעה לא היתה קרבה להסדר ,אם הילד עברו לאלת מאזור נתניה שנה לאחר הפרדה, הילד היום בן ארבע עשרה וחצי,האם מצב זה הינו ילד מורד? מפני שאני מרגיש כספומט לכל צרכו ,אציין גם שקשר טלפוני מיצידו לא קיים, תודה מראש אורי

  השב
 • 15:04, 22 בספטמבר 2014

  אורי שלום,
  במקרה של ילד קטין, בית משפט ממעט לקבוע כי הילד מורד וזו אינה הדרך. עליך להגיש תביעה להסדרי ראייה בסיוע פקידת הסעד לעניין טיפול לקטין והדרכה הורית. לדעתי , נושא המעבר לאילת צריך לבוא לידי ביטוי גם בתשלום המזונות לעניין הוצאות הנסיעה שייגרמו לך עם חידוש הסדרי הראייה.
  בהצלחה,
  עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.