עילה לתביעה עתידית על הפרת הסדרי ראייה? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רונה

  נשלח ע"ירונה 13:21, 21 בספטמבר 2015

  שלום וברכה לבעלי יש שני ילדים בני 8,10 מנישאים קודמים. הוא ויתר לגרושתו על הבית הגדול והמרווח למען הילדים עד הגיע הקטן לגיל 18. בהסכם (לאחר מאבקים ארוכים בבית המשפט) נקבע כי יקח אותם אליו פעם בשבוע וכל שבת שניה. הילדים מאוד אוהבים אותנו וחפצים בחברתנו מאוד. אני מפנקת ומעניקה להם והם כנראה מספרים בבית. אני מספרת זאת מכיון שאמא היא משפטנית בהכשרתה ולא בחלה בשום אמצעי למרר לגרוש שלי את חייו (למרות שהיא בגדה בו..) נכנסנו לחובות עצומים בגלל ההגנה המשפטית שלקחנו והיא תובעת כי לה זה לא עולה.. לאחרונה : הילדים הביעו חשש לישון אצלנו כי אין לנו חדר המשמש ממ"ד בבית והביעו רצון לבלות איתנו פעם בשבוע ולהחזירם לישון בבית.. בשבתות הם ישארו איתנו כל השבת . בקשנו שישאלו את האמא והם סימסו לנו שהאמא מסכימה.ושזה מתאים לכולם. השאלה היא האם זה יכול להיות עילה עתידית לתביעה נגדנו? הכל אותו הדבר חוץ מהלינה אחת לשבוע. אנחנו לא רוצים לעשות משהו בניגוד לרצון הילדים. אין לנו כסף לעוד מאבקים משפטים.. נשמח מאוד לתשובה מקצועית נ.ב: לא רוצים לערב עובדת סוציאלית כי האמא "מרעילה" את הילדים וזה רק יכול לעורר בה שוב יצר מלחמה

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  13:56, 11 באוקטובר 2015

  רונה שלום

  חשוב לקבל הסכמה ישירה ובכתב מן האם ולא דרך הילדים, אחרת היא תוכל "להתחכם" בעתיד ולטעון שהאב מפר את הסדרי הראייה.
  מומלץ שהאב יכתוב אי מייל לאם בו יסביר את בקשת הילדים ויבקש הסכמתה המפורשת. אני שוב חוזרת כי חשוב מאוד שהסכמתה של האם תהיה בכתב ולא בעל פה! מומלץ גם שבנוסח המייל יצויין כי לאם לא תהיינה כל טענות בעניין הפרת הסכם או הסדרי הראייה.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.