כדי להציל את חיי הנישואין בעלי רוצה שאעבור טיפול פסיכולוגי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 06:46, 24 בספטמבר 2015

  על מנת להציל את חיי נישואינו בעלי רוצה שאעבור טיפול פסיכולוגי. הוא חושב שזה יפתור לנו הרבה בעיות ביחסים. אני מפחדת שאם הטיפול לא יצליח ונתגרש אז יגידו בבית משפט שאני הורה לא כשיר כי עברתי טיפול פסיכולוגי ( יש לנו ילדה בת שנה וחצי). האם טיפול פסיכולוגי אכן יכול לשלול ממני את בתי במקרה של גירושין?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  14:03, 11 באוקטובר 2015

  רווית שלום,

  נשאלת השאלה מדוע רק את אמורה לעבור טיפול פסיכולוגי, מדוע בעלך אינו עובר טיפול גם הוא ? שכן לרוב ביחסים לשני הצדדים יש אחריות.

  טיפול פסיכולוגי אינו מטיל דופי באדם והינו חסוי, ולרוב אינו אמור לפגוע בכשירות ההורית, אלא אם כן מדובר בבעייה חריגה במיוחד.

  מאחר ואיני יודעת מה הרקע לטיפול קשה לתת לך תשובה חד משמעית בעניין.

  בכל אופן במידה ואת פונה לייעוץ אני ממליצה שתדרשי מבעלך להצטרף לטיפול זוגי על מנת שאף הוא ייקח אחריות- ולא ללכת לבד.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.