בדיקת אבהות גנטית לבעל שחושד שהילד אינו שלו - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 13:44, 9 בנובמבר 2015

  בעלי חושד בי שהילד לא שלו וטוען שבגדתי בו. הוא רוצה לערוך בדיקת אבהות גנטית. האם אפשר? מה צריך לעשות? במידה ונפרד האם אהיה מחוייבת לבדיקה כזו?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  14:55, 10 בנובמבר 2015

  שלום לך,
  השאלה הראשונה שצריכה להישאל -ורק את יודעת את התשובה עליה היא האם יש בסיס כלשהו לחשדות של בעלך?
  אם כן, קיים חשש גדול שהילד שיוולד יוכרז ממזר. אם בעלך ירצה לבצע בדיקה גנטית יהיה עליו לפנות לבית המשפט בבקשה לשם כך.
  במידה ותסרבי לבדיקה- ובית המשפט יחשוב כי קיים חשש לממזרות - נטיית בית המשפט תהיה שלא להתיר את הבדיקה על מנת לא להכתים את הילד. במידה ואין לך כל חשש ואת מסכימה לקיום הבדיקה - הרי מדובר בבדיקה פשוטה - לרוב בדיקת דם או דגימת רוק, אשר עלותה סבירה.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.