הפרת הסדרי ראייה במשמורת משותפת. - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 07:01, 24 בדצמבר 2015

  לי ולגרוש יש משמורת משותפת על שני ילדים בני 5 ו- 10. הוא לוקח את הילדים בשעות לא לפי ההסכם. לפעמים אני מגלה שהוא הוציא אותם מוקדם מן הגן ומביה"ס ללא אישורי, או פתאום מודיע ברגע האחרון שהוא יאחר או לא יגיע בכלל. בחלק מן הפעמים הגרוש שלי מחזיר את הילדים באיחור של שעתיים, למשל במוצ"ש. מה עלי לעשות? איך לחייב אותו לקיים את הסדרי הראייה במשמורת המשותפת כפי שנקבע בהסכם הגירושין?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  09:49, 24 בדצמבר 2015

  רחלי,
  התנהלותכם לא נשמעת כמשמורת משותפת. הורים אשר מנהלים משמורת משותפת אמורים לשתף פעולה
  ולהיות גמישים ומתואמים מבחינת התנהלותם.
  בכל מקרה, עומדת בפנייך אפשרות לפנות לבית המשפט בעניין ההפרות.
  יכול להיות שצריך לפעול לביטול המשמורת המשותפת לאור תיאורך.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.