מניעת מעבר מגורים במשמורת משותפת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 12:32, 25 בדצמבר 2015

  לי ולגרושתי 3 ילדים במשמורת משותפת. כיום אנחנו גרים באותה עיר במרחק של כמה רחובות והילדים חוזרים מביה"ס ישירות לבית שלי או של גרושתי. אני מתכוון לעבור עם אשתי החדשה לעיר אחרת בסביבה במרחק של 10 ק"מ. גרושתי מתנגדת וטוענת שהילדים לא יוכלו להגיע באופן עצמאי לביתי וחוששת שלא אקח אותם מחצית מן הזמן כפי שקורה היום. האם ניתן למנוע את המעבר שלי? האם ניתן במקרה כזה לבטל את המשמורת המשותפת?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  10:03, 27 בדצמבר 2015

  איציק שלום,
  אי אפשר למנוע ממך מעבר לעיר אחרת אך גרושתך יכולה לפנות לבית משפט ולבקש ביטול המשמורת המשותפת.
  החלטת בית המשפט בעניין תהיה תלויה בין השאר ביכולתך להמשיך ולקיים משמורת משותפת בתנאים החדשים שנוצרו.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.