לאיזה ביה"ס ילך הילד? חילוני או דתי? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • גילי

  נשלח ע"יגילי 19:24, 31 בדצמבר 2015

  התגרשנו לפני שנתיים ותמיד חיינו כחילונים לכל דבר. בשנה הבאה הילד עולה לכיתה א' וברור שהוא צריך ללכת לביה"ס עם כל החברים שלו מהגן. הבעיה היא שמאז שהתגרשנו הגרוש שלי התקרב לדת ועכשיו הוא דורש שהילד ילך לביה" ס דתי. אני לא מסכימה לזה בשום פנים ואופן אך הגרוש טוען שיפנה לבית הדין הרבני ויכריח אותי להעביר את הילד לביה"ס דתי. האם בית הדין הרבני יכול להכריח אותי לשלוח את הילד לביה"ס דתי? איך ניתן למנוע את זה?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  16:27, 4 בינואר 2016

  גילי שלום,

  מאחר והילד הורגל לאורח חיים חילוני, קיימת נטייה לאפשר המשכיות וקביעות בחיי הילד.
  יחד עם זאת, במידה והנושא לא הוסדר במסגרת הגירושין, יש לשקול פנייה דחופה לבית המשפט למשפחה בעניין,
  לאחר בירור נושא הסמכות עם עו"ד.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.