גרוש עובר דירה במרחק של חצי שעה נסיעה לפחות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 11:30, 19 בינואר 2016

  שלום לפני 5 שנים התגרשתי מבעלי יש לנו ילדה משותפת בת 13 היום. הילדה ישנה אצל אבא שלה פעם בשבוע וכל סופ"ש שני. הוא שוכר בית לא רחוק ממקום מגוריי וכך היה 5 שנים. לפני חצי שנה הוא התחתן שוב ובעוד חודשיים הוא מתכנן לעבור לדירה שנמצאת במרחק של נסיעה של חצי שעה לפחות מהמקום שהוא גר בו עכשיו. הבת שלי לפעמים מגיעה אליו לבד בזמן שהוא בעבודה. עכשיו כשהוא יעבור רחוק יותר זה יקשה עליה לנסוע אליו לבד ובכלל האם הוא לא היה צריך לבדוק איתי מראש לפני שהוא חתם על חוזה כדי לוודא איתי שמבחינת המרחק זה מקובל עליי?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  21:42, 19 בינואר 2016

  אלינור שלום,
  הגרוש אינו צריך לקבל הסכמתך למעבר למקום מגורים אחר, ובייחוד כשהמשמורת שלך והגרוש רואה
  את הבת במסגרת הסדרי ראייה בלבד.
  יחד עם זאת במידה ואת סבורה כי קיימת בעייתיות בהגעתה של הבת אל הגרוש באופן עצמאי את יכולה לדרוש
  כי הוא זה שיקח ויחזיר אותה - מאחר והוא בחר לעבור למקום מרוחק.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.