העברת משמורת-מה הפרוצדורה? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 20:53, 8 במרץ 2016

  אמו של בני החליטה להעביר אליי את המשמורת. למיטב ידיעתי, במקרה ויש הסכם ביננו יש צורך לחתום על הסכם מול עו"ד ואז להגיש לבית המשפט לאישור. השאלה היא, האם חייבים לקחת עו"ד שיטפל בעניין מול בית המשפט, או שניתן לעשות זאת באופן עצמאי? אם ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, מה הפרוצדורה? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  14:05, 9 במרץ 2016

  שלום,

  באפשרותכם להגיש בקשה משותפת לבית המשפט לענייני משפחה ובה תסדירו את העברת המשמורת אליך ואת קיום זמני השהייה של הבן אצל האם. קיימת אפשרות להגיש את הבקשה לבד, אך לא הייתי ממליצה לעשות כן מכיוון שלמשמורת השלכות לגבי עניינים שונים כגון מזונות, זמני שהייה ועוד, כמו גם בית המשפט בוחן את טובת הילד. כדאי ומומלץ לקבל לפחות ייעוץ ראשוני מעו"ד בנושא המשמורת - גם אם תחליטו בסופו של דבר להגיש את הבקשה בעצמכם.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.