דילמה נוראית- האם לדווח על פגיעה/לבקש צו כלשהו עבור ילדתי בת 4 שלא ברור אם אכן עשה זאת למרות שאמרה ! - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אמה

  נשלח ע"יאמה 16:13, 27 באפריל 2016

  מצד אחד כאם לילדה, שבידה המשמורת הבלעדית, חובתי לדאוג לבריאותה של ילדתי כך שאם אני לא מדווחת על פגיעה בילדה, אני מפרה את חובתי ומצד שני אני לא בטוחה אם יהיה חכם לפגוע בילדה או באביה , אם אבקש צו הגנה. אני לא רוצה לדווח לעוסית כי ממילא היא הזויה ולטובתו ויכולה לטעון שאני מסיתה את הילדה ולפרש זאת לרעתי ובטח לא לערב את המשטרה. מדובר במקרה שהילדה חזרה באיחור של שמונה שעות ,בת 4 ,כשהוא בעצם הפר את הסדרי ראייה והיתה אמורה להיות איתי. כשעשיתי לה מקלחת בבוקר , גיליתי סימנים של טביעות אצבע על הגב בצורה של שטף דם. מייד אחרי שראיתי ,צילמתי בוידאו ושאלתי אותה מה קרה בגב כי יש לה סימנים, היא אמרה לי את שאבא שלה עשה זאת כי הוא החזיק/תפס אותה חזק. מה אני יכולה לעשות לטובתה של הילדה? יש הליכים של הסדרי ראייה ברבני (יש החלטות) אבל אני חוששת שהרבני יפנה אותי לעוסית שבכלל זה יהווה סיכון לילדה, כי ממילא העוסית לא ממליצה לטובת הילדה. שאלה נוספת ובהולה- בהמלצה של התסקיר רשום "חגים חצי חצי" ונתנו החלטה לאמץ את התסקיר, אבל לא ברור מהם הימים שהיא אצלי ואצלו ובאיזה ערב חג היא אצלו ואצלי. האם יכול להיות צו שיפוטי להחלטה "חגים חצי חצי" כשזה לא ברור ? כלומר, האם ביום שהילדה לא אמורה להיות אתו, אני מפרה חובה חקוקה למרות שזה יוצא ערב חג ?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  10:58, 1 במאי 2016

  אמה שלום,

  עם כל הצער שבדבר, במידה ואת סבורה כי האב פגע בבת עלייך לערב בנושא את שירותי הרווחה או לבקש צו מבית המשפט
  ולהגיש תלונה במשטרה.
  יחד עם זאת מאחר ואיני יודעת מה חומרתה של הפגיעה, ומה הנסיבות (האם מדובר בהתפרצות זעם? או שמא מדובר בהשתוללות תמימה שיצאה משליטה? ) עלייך לשקול אם את יכולה לפנות קודם כל לאב ולנסות לברר מולו בעדינות את העניין, וככל שתשובותיו לא ישמעו לך סבירות או מקובלות תאלצי לערב כאמור גורמים טיפוליים בעניין.

  לגבי חלוקת החגים - עלייך לבקש מבית הדין שיורה לעו"סית לקבוע את סדר חלוקת החגים בין הצדדים ולא לתת הנחיה כללית של "חצי-חצי"

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.