אי שמירת כללי בטיחות ברכב של הקטין כשנמצא עם אימו. - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 15:38, 15 ביוני 2016

  שלום רב! גרושתי העבירה את משמורת הקטין בן ה6 אלי. נקבעו לגרושתי הסדרי ראיה של פעמיים בשבוע וכל שבת שניה. לאחרונה הגישה בקשה להרחבת ההסדרי ם ורצונה לקחת את הקטין גם ללינה. יש לציין שאנו גרים בערים רחוקות נסיעה של שעה וחצי.אני התנגדתי לטלטול הילד.השופט שלח לתסקיר ואנו ממתינים.. לאחרונה שמתי לב שהיא לוקחת את הקטין במכונית.היא מכניסה אותו מהדלת האחורית ותוך כדי נסיעה הקטין עובר למושב הקדמי. לתדהמתי אני רואה שזה דפוס קבוע. שאלתי למי אני צריך לפנות עם תלונה זאתלמשטרה?לבית משפט? האם עלי לתעד .? אני חושש שהילד נמצא איתה? האם זאת סיבה לבקש מבית משפט למנוע ממנה לקחת את הקטין במכונית?איך עלי להתנהג?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  16:34, 15 ביוני 2016

  רועי שלום,

  החוק אינו אוסר על ישיבת ילד במושב הקדמי, בתנאי שהוא יושב על מושב מגביה ושכרית האוויר נוטרלה וכמובן הילד חייב להיות חגור.
  במידה וגרושתך אינה מקפידה על כללים אלה מדובר בעבירה.
  מצ"ב קישור להנחיות משטרת ישראל
  http://www.police.gov.il/contentPage.aspx?pid=307

  אם יש לך דרך לתעד את התנהגותה חסרת האחריות - ברור שכדאי לעשות זאת אחרת יהיה לך קשה מאוד להוכיח את טענותיך.

  לא פרטת כיצד מתנהלים הסדרי הראייה עם גרושתך כיום. ברור ששעה וחצי לכיוון היא זמן בלתי סביר ובייחוד כשהילד יהיה בכיתה א'
  ויצטרך לצאת בשעות בלתי סבירות מן הבית להגיע ללימודים עייף ומותש.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.