סיוע לפריצה מסירת מפתח - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • אריק שולצמן ירושלים

  נשלח ע"יאריק שולצמן ירושלים 19:01, 12 באוגוסט 2012

  השאלה שלי כזאת: חבר שלי כרגע בחקירה לא אציין את כל הפרטים... אם הוא גנב מפתח דירה של בית ומסר לפורץ עצמו והפורץ עצמו הוא רק זה שפרץ והיחידי שהיה בזירת הפריצה החבר שלי יואשם בסיוע לפריצה על מסירת המפתחת שהקלה על הפריצה? אבל הוא גם תכנן את הכל הוא זה שכביכול ככה מאשימים אותו זה שיזם את כל הפריצה עם מסירת המפתח של הדירה?מה הוא יקבל ועד כמה חמור הכתב אישום הוא שותף מלא??תודה

  השב
 • 19:55, 12 באוגוסט 2012

  אריק שלום,
  קשה להעריך כיצד יסתיים התיק של הבחור.
  זה תלוי, בעיקר, בשאלה אם הוא ישתחרר מהמעצר למעצר בית. אם הוא ישתחרר-הוא יוכל לעלות על מסלול טיפולי בסיוע שירות המבחן ולאחר כשנה-שנה וחצי של טיפול - לא יוטל עליו, ככל הנראה, מאסר בפועל (אם ינתן בעניינו תסקיר לעונש חיובי מאת קצינת המבחן).
  אם יישאר עצור עד לתום ההליכים-דינו יהיה מאסר בפועל (לתקופה של כ-8 חודשים עבור סיוע להתפרצות זו, לא כולל הפעלת מאסר ע״ת, במידה שקיים נגדו, שסביר להניח שיופעל בחופץ ובמצטבר, באופן שיצטברו 4 חודשים, לערך, למאסר שיוטל כאן).
  לציין, כי מעצר הבית צפוי להיות למשך כ-15 חודשים, לערך. בהתחלה בד״כ מדובר במעצר בית מלא (אולי רק יציאה של 3 שעות ביום, לצורך ״התאווררות״, בליווי אחד הערבים).
  לאחר כ-3 חודשים ניתן להגיש בקשה ליציאה לעבודה (כפוף ליתימת ערב צד ג׳ מפקח במקום העבודה, ומדובר במקום עבודה נייח, לא נייד בנסיעות).
  לאחר כ-12-10 חודשים ניתן, במידה שיש תסקיר שירות מבחן שתומך בכך או הסכמה של התביעה, לבקש לבטל את תנאי מעצר הבית בכלל או להשאיר את מעצר הבית כך שיחול בשעות הלילה בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?