• 27 במאי 2013

  ההקלות שיש במתן תסקיר חיובי וקצינת מבחן

  שלום רב! כתבתי לך לפני חודשיים בהמשך לכך שבעלי נמצא כרגע במעצר בית. הבנתי שעורך הדין של בעלי אמור להפגש עם הפרקליטות היות והפרקליטות מעוניינת שבעלי ישלח לכלא לתקופה של 15 חודשים.השאלה שלי היא בעצם אם הפרקליטות עומדת על שלה אז מה תפקידה של קצינת מבחן שייש לו היום.האם במידה ויש לו תסקיר חיובי עדיין הוא יכול להיות מורשע וללכת לכלא? מהם אם כך ההקלות שייש במתן תסקיר חיובי וקצינת מבחן? והשאלה נוספת היא שקיבלתי הודעה מהמשטרה שייש באפשרותי להביע את עמדתי בכתב לפרקליטות על מנת להגיע להסכם טיעון תוך 14 יום. מה זה אומר? ורשום גם בהודעה שדבר זה עלול לפגוע אולי באישום.האם עלי בכל זאת לנסח לפרקליטות מכתב על כך בהקדם האפשרי.?האם יש לזה משמעות ואם כן מה עלי לכתוב במכתב על מנת שלא ישלח לכלא ואנו מעוניינים לחזור ?

  27 במאי 2013
 • 27 במאי 2013

  בעל עצור

  מיטל שלום,
  ההצעה של הפרקליטות היא רק עמדתה.
  במידה שבעלך מסוגל להמשיך לשהות במעצר בית ולשתף פעולה בהליך הטיפולי-אין סיבה להסכים למאסר בפועל. בהנחה שבתום ההליך (בעוד כ-10-8 חודשים) יהיה תסקיר חיובי הממליץ להעמידו בצו מבחן-אני מניח, ברמה גבוהה של הסתברות, שהעונש שיקבל לא יעלה על 6 חודשי עבודות שירות.
  ובנוגע להבעת עמדתך בפני הפרקליטות: את בהחלט יכולה לכתוב להם את עמדתך, כפי שהבעת אותה (שאת לא מעוניינת שהוא יישלח לכלא וכו׳).

  27 במאי 2013
  • 27 במאי 2013

   בעל עצור

   תודה על התשובה. האם עד לסיום התהליכים הוא יישאר במעצר בית או שיוכל להשתחרר עד מתן קבלת גזר הדין ולעבוד.האם הוא יוכל להשתחרר לגמרי ממעצר בית או מעצר חלקי?

   27 במאי 2013
   • 27 במאי 2013

    בעל עצור

    יוכל להגיש, לאחר 3 חודשים, בקשה ליציאה לעבודה, כל עוד יהיה מדובר במקום נייח (לא בנסיעות), עם ערב מהעבודה שיפקח עליו וליווי הלוך ושוב ממעצר הבית.
    הקלות נוספות תיבחנה מס׳ חודשים אח״כ עפ״י המלצת קצינת המבחן או בהסכמת התביעה.

    27 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?