ההקלות שיש במתן תסקיר חיובי וקצינת מבחן - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 15:16, 27 במאי 2013

  שלום רב! כתבתי לך לפני חודשיים בהמשך לכך שבעלי נמצא כרגע במעצר בית. הבנתי שעורך הדין של בעלי אמור להפגש עם הפרקליטות היות והפרקליטות מעוניינת שבעלי ישלח לכלא לתקופה של 15 חודשים.השאלה שלי היא בעצם אם הפרקליטות עומדת על שלה אז מה תפקידה של קצינת מבחן שייש לו היום.האם במידה ויש לו תסקיר חיובי עדיין הוא יכול להיות מורשע וללכת לכלא? מהם אם כך ההקלות שייש במתן תסקיר חיובי וקצינת מבחן? והשאלה נוספת היא שקיבלתי הודעה מהמשטרה שייש באפשרותי להביע את עמדתי בכתב לפרקליטות על מנת להגיע להסכם טיעון תוך 14 יום. מה זה אומר? ורשום גם בהודעה שדבר זה עלול לפגוע אולי באישום.האם עלי בכל זאת לנסח לפרקליטות מכתב על כך בהקדם האפשרי.?האם יש לזה משמעות ואם כן מה עלי לכתוב במכתב על מנת שלא ישלח לכלא ואנו מעוניינים לחזור ?

  השב
 • 15:29, 27 במאי 2013

  מיטל שלום,
  ההצעה של הפרקליטות היא רק עמדתה.
  במידה שבעלך מסוגל להמשיך לשהות במעצר בית ולשתף פעולה בהליך הטיפולי-אין סיבה להסכים למאסר בפועל. בהנחה שבתום ההליך (בעוד כ-10-8 חודשים) יהיה תסקיר חיובי הממליץ להעמידו בצו מבחן-אני מניח, ברמה גבוהה של הסתברות, שהעונש שיקבל לא יעלה על 6 חודשי עבודות שירות.
  ובנוגע להבעת עמדתך בפני הפרקליטות: את בהחלט יכולה לכתוב להם את עמדתך, כפי שהבעת אותה (שאת לא מעוניינת שהוא יישלח לכלא וכו׳).

  תגובה
 • 17:28, 27 במאי 2013

  תודה על התשובה. האם עד לסיום התהליכים הוא יישאר במעצר בית או שיוכל להשתחרר עד מתן קבלת גזר הדין ולעבוד.האם הוא יוכל להשתחרר לגמרי ממעצר בית או מעצר חלקי?

  תגובה
 • 21:41, 27 במאי 2013

  יוכל להגיש, לאחר 3 חודשים, בקשה ליציאה לעבודה, כל עוד יהיה מדובר במקום נייח (לא בנסיעות), עם ערב מהעבודה שיפקח עליו וליווי הלוך ושוב ממעצר הבית.
  הקלות נוספות תיבחנה מס׳ חודשים אח״כ עפ״י המלצת קצינת המבחן או בהסכמת התביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?