גיבוש כתב אישום ע"י הפרקליטות - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 14:14, 4 בפברואר 2015

  אם בחקירה היו כמה סעיפים של עבירה מסוימת ( כולם על אותו עבירה ) אז מה מזה מגיע לפרקליטות בסוף של ההנ"ל

  השב
 • 14:22, 4 בפברואר 2015

  שלומי שלום,
  בהנחה שמדובר במספר עבירות שיוחסו לך בעקבות אותו אירוע (כגון: איומים בטלפון-הטרדה טלפונית ואיומים או תקיפת בן זוג, איומים והיזק לרכוש או הסגת גבול ואיומים וכד') - המשטרה מעבירה את התיק לתביעה/לפרקליטות עם המלצה לסגירה או המלצה להעמדה לדין (תלוי בחומרת האירוע ובעבר פלילי, אם יש.
  התביעה/הפרקליטות בוחנת את הראיות בתיק והאם יש עניין לציבור ומחליטה האם לסגור את התיק (מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור) או האם יש מקום להגיש כתב אישום.
  במידה שמדובר בעבירה מסוג פשע (עונש מקסימאלי הקבוע בחוק העולה על 3 שנות מאסר) - התביעה/הפרקליטות חייבת ליידע אותך בדבר זכותך לשימוע (הגשת בקשה לסגירת התיק, לאחר צילום חומר הראיות) (למעט בעבירה של תקיפת בן זוג, בעניינה אין חובת שימוע).
  במידה שמדובר בעבירה מסוג עוון (חמורה פחות)-אין חובת שימוע וניתן להגיש כתב אישום ללא הודעה נוספת מראש.
  בכל מקרה, מומלץ שתיצור קשר עם סנגור ע"מ לבחון הגשת בקשה לסגירת התיק, כבר בשלב זה, שכן במקרים רבים הדבר עוזר למניעת הגשת כתב אישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?