חקירה במשטרה על אלימות - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 10:03, 7 באוגוסט 2016

  אבא שלי התלונן במשטרה על אח שלי על אלימות כביכול שלו נגד אימא שלי זה היה לפני בערך שלושה חודשים, מאז חקרו רק את אבא ואימא שלי אני מאמינה שהתיק נסגר מכיוון שזה לא נכון, האם יכול להיות שעדיין יזמנו עוד אנשים מהמפשחה לחקירה בנושא כמה זמן זה יכול להשאר פתוח באוויר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד פלילי אלון שליכטר,מנהל הפורום

  11:22, 7 באוגוסט 2016

  ליאת שלום רב,

  לאחר חקירה במשטרת ישראל, ככלל נפתח תיק חקירה, והנקרא מב"ד (ממתין לבירור דין). לא מעט מהמקרים תיק פתוח יכול להיות בסטאטוס זה הרבה זמן, לכן על מנת לברר באיזה סטאטוס נמצא תיק החקירה בעניינך, עלייך לגשת לתחנת המשטרה ולהוציא תדפיס רישום פלילי (לא לשכוח להביא תעודת זהות).

  עדים נוספים (כגון בני משפחתך), יכול והם יוזמנו ככל שהחקירה לא הסייתמה, אך יש גם לשים לב לסטאטוס שהם נחקרים, קרי כ"עדים" או כ"חשודים" בחקירה באזהרה ובמידה שכך יש להם את הזכות להיוועץ עם עו"ד טרם מענה לשאלות החוקר.

  במידה והתיק נסגר (מחוסר עניין לציבור או חוסר ראיות), גם כאן ניתן לשקול הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה ובכך להוביל למחיקת הרישום, אך כמובן מומלץ להתייעץ עם עו"ד פלילי טרם ביצוע פעולה זו, על מנת שייבחן אותה לעומקה.

  בכבוד רב,

  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?