פיצויים על החזקה במעצר 10 שנים - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 10:09, 30 באוגוסט 2016

  נעצרתי והוחזקתי במעצר יותר מ10 שעות שיחררו אותי הביתה אחרי 10 שעות בלי זימון נוסף לחקירה אם אני אתבע על פיצויים של עוגמת נפש ומעצר שווא מה הסיכוי לקבל את הפיצויים?

  השב
 • 10:10, 30 באוגוסט 2016

  10 שעות לא 10 שנים

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

  עו"ד אלון שליכטר,מנהל הפורום

  10:33, 30 באוגוסט 2016

  היי דודו,

  נושא השאלה שלך מאוד רחב, אנסה להיות תמציתי ככל שניתן.

  ראשית, עצם העובדה ששוחררת לא אומר כי התיק בעניינך נסגר, ועל כל מומלץ להוציא תדפיס רישום פלילי (המכונה גם תעודת יושר או ר.פ) מכל תחנת משטרה עם תעודת זהות (לא חייב להיות בתחנה בה נחקרת).
  לאחר שתוציא את הרישום הפלילי, מומלץ לפנות לעו"ד בתחום הפלילי שיידע לתת לך ייעוץ לגבי התיק שעליו נחקרת, שכן יכול ותזומן לחקירה בהמשך או יוגש כנגדך כתב אישום או שהתיק ייסגר בעילת חוסר עניין לציבור / חוסר ראיות / חוסר אשמה.

  שנית, לגבי הפיצויים. ככלל במידה והתיק כנגדך נסגר מחוסר אשמה או במידה ומוגש כתב אישום ואתה מזוכה בדין, ניתן לבחון את האפשרות לתביעה נזיקית (במסלול אזרחי) בגין מעצר השווא ועילות נוספות.

  בברכה,
  עו"ד פלילי אלון שליכטר
  054-6762373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?