עונשו של מתכנן העבירה לעומת המבצע בפועל - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • נועם שריקי רחובות

  נשלח ע"ינועם שריקי רחובות 13:54, 21 באפריל 2012

  שבת שלום השאלה אם אפשר היא כזו:מה עונשו של אדם שתכנן את כל העבירה בעצם הוא יזם אותה מלבד הוא לא היית קורת העבירה בית המשפט רואה בחומרה את יוזם העבירה ושמה דגש על זה ותמיד,מייחסת לזה חש יבות בכל עבירה פלילית מה העונש של היוזם מה החלק שלו בעבירה הפלילית ויש מצבים שיוזם העבירה יזם את העבירה וכל בעבירה נעשתה על ידי אחר ויוזם לא נכח בזירת הפשע...הנה נמשך ראיתי פה שאלה על גניבת מפתחות בנאדם שגנב את המפתחות בלי שאף אחד שכנע אותו לעשות כך והוא שה שתכנן ויזם את כל הפריצה ובלי שהיה מציע לאחר,לעשות ולשכנע אותו ועוד לתת לו מפתח אז זה לא היה קורה אז עד כמה חשיבות היוזם בעבירה פלוס גניבת מפתח למשל הצגתי פה שאלה כללית מענינית ויודעת לחיי אז תוכל לפרט על יושם העבירה כמו שביקשתי ולמשל לתת את היוזם העבירה עם המפתח שהוא נותן לפריצה למישהו ומשכנע אותו לפרוץ עם כך תודה ושבת שלום.....

  השב
 • 16:25, 21 באפריל 2012

  נועם שלום,
  היינו מצפים שביהמ״ש יחמיר יותר עם ה״מוח״, עם מתכנן הפשע ומי שפעל להשגת המידע/האמצעים לביצוע הפשע, לעומת מי שביצע, בפועל, את הפשע, ״הפועל הפשוט״.
  לא כך במבחן המציאות, לפחות בכל הנוגע לעבירות רכוש.
  למרות שעבירות התפרצות וקשירת קשר להתפרצות שוות בעונשן-ביהמ״ש מעניש פחות בחומרה את מי ש״רק״ קושר קשר (ואולי גם מספק אמצעים לביצוע הפשע) מאשר מי שביצע, בפועל, את הפשע (כאשר הוא מטיל מאסר בפועל, בהעדר המלצה חיובית של שירות המבחן או כאשר מדובר בעצור עד תום ההליכים).

  תגובה
 • 17:08, 21 באפריל 2012

  ומי ש"רק קושר קשר" ונתן אמצעים לביצוע פשע גם לו יתנו כתב אישום למאסר בפועל עדיין בית המשפט יראה אותו באופן חמור?תודה ..

  תגובה
 • 23:23, 21 באפריל 2012

  התשובה לשאלה מה יהיה עונשו תלויה בשאלה האם יש לו עבר פלילי (ובמיוחד בתחום הרכוש), האם יש לו מאסר ע"ת, ובמידה שהוא נשלח לתסקיר לעונש של שירות המבחן-האם התסקיר הוא חיובי או שלילי.
  לדוגמא, אם יש לו מאסר ע"ת בר הפעלה בתחום הרכוש והוא נשלח לתסקיר לעונש שמתקבל שלילי-מירב הסיכויים שהמאסר ע"ת לא יוארך אלא יופעל, בצירוף תקופת מאסר קצרה בתיק הנוכחי.

  אם אין מאסר ע"ת והתסקיר שלילי: אם אין עבר-תהיה הרשעה ואולי עבודות שירות או מאסר ע"ת ופיצויים.
  אם יש עבר קרוב בתחום הרכוש-כנראה שיוטלו עבודות שירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?