בעל עצור-המשך - קבלת חוות דעת נוספת או המלצה מרופא שהוא זקוק לטיפול - פורום מעצרים וזכויות חשודים ונחקרים

שאלה חדשה
 • ש.א

  נשלח ע"יש.א 21:23, 6 במאי 2012

  גיל תודה על התשובות.שאלה- האם התביעה יכולה להכניס דברים מן החקירה ששאלו אותי ואכן היו איומים בעבר לפני שנים ?ברשימת עדי התביעה ישנם אכן שם שלאיש משטרה שלקח ממניתלונה ..האם זה מותר? בעבר לא הוגש כתב אישום.שאלה נוספת -האם אפשר להסמך על חוד של רופא פסיכאטר שבדק את בעלי שבוע לאחר האירוע?האם אפשר לבקש חווד נוספת אומידע מן הרופא שמכיר אותו ויכול לחזק הטענהשהוא זקוק לטיפול?שוב הרבה תודה.. .

  השב
 • 23:31, 6 במאי 2012

  אם מסרת, בהודעתך במשטרה, כי בעלך איים עליך בעבר, התביעה רשאית לכתוב זאת בבקשה למעצר עד לתום ההליכים ואף הגיוני שתעשה זאת מכיוון שהדבר מתייחס למסוכנותו של בעלך.
  במידה שיתקיים הליך הוכחות (ובעניינכם-סביר להניח שלא יתקיים), התביעה תצפה כי תחזרי על דברים אלה. במידה שלא-יבקשו לרענן את זכרונך. במידה שתעידי דברים השונים מהותית ממה שסיפרת במשטרה, התביעה תבקש להגיש את הודעתך במשטרה ותבקש מביהמ״ש להסתמך עליה ולא על עדותך בביהמ״ש.
  לגבי חוו״ד פסיכיאטרית-אפשר להביא חוו״ד פרטית אך נדיר שביהמ״ש יעדיף אותה ע״פ חוו״ד של הפסיכיאטר המחוזי, לעניין כשירות לעמוד לדין. מלבד חוו״ד שבוע לאחר האירוע, אני בטוח שיש בתיק בדיקה שלו ע״י פסיכיאטר של חדר המיון מיום האירוע, אשר גם קבע כי הוא כשיר לשהות במעצר וכתב מס׳ מילים על מצבו. שאלי את הסנגור. במידה שיש חוו״ד ציבוריות על מצבו הלא טוב, בסמוך לפני המקרה, או שבועות לפני המקרה, יש להעבירה לפסיכיאטר המחוזי ע״מ שיבדוק האפשרות לתת חוו״ד מתוקנת בהסתמך על החומר החדש. יש להעביר, כמובן, באמצעות הסנגור.
  חוו״ד פרטית שבעלך זקוק לטיפול לא תועיל מכיוון שזו אינה השאלה.
  השאלה הנה האם, בעת ביצוע העבירה, בשל מחלת הנפש שלו, הוא לא ידע להבחין בין טוב ורע ולא הבין את הפסול שבמעשהו. הפסיכיאטר המחוזי סבור, כנראה שהבחין בין טוב לרע.
  סביר להניח שפסיכיאטר פרטי, שלא ראה אותו ביום האירוע, לא יוכל לשלול את חווה״ד של הפסיכיאטר המחוזי, אלא אם כן יקבע כי אינו כשיר לדין כיום, דבר שאינו סביר (אינו כשיר לדין במובן זה שאינו מבין את ההליך המשפטי המתנהל נגדו, אינו מבין את תפקידו של הסנגור ואינו יכול לשתף עמו פעולה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד פלילי אלון שליכטר

מנהל הפורום: עו"ד פלילי אלון שליכטר

בעל משרד המעניק שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי והתעבורה. מייצג ומלווה נאשמים וחשודים במגוון עב
למידע נוסף

053-9367354 חיוג
הודעה
הפורום יעסוק באנשים ללא עבר פלילי, שהסתבכו לראשונה בחייהם עם החוק - ולא יודעים איפה להתחיל - הפורום משמש מקור מידע לפני הליך החקירה והמשפט כמו גם מניעת הפגיעה מפרסום הליך החקירה עצמו.
הפורום נועד גם לתת מענה לסוגיות בוערות בתחום המשפט הפלילי: הליכי החקירה והמעצר; זכויות חשודים ונאשמים; מה הם שלבי המשפט הפלילי? איך מקבלים חומר חקירה ומתי? האם ניתן לסגור תיק חקירה? האם ניתן למחוק רישום פלילי?