גירושין - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 19:52, 21 במרץ 2012

  אם נישאתי בארה'ב נישואים פיקטיביים ואני מעוניין להתחתן בארץ האם ברבנות יכולים לדעת אם אני נשוי? הבחורה פשוט נעלמה ואין לי אפשרות להתגרש ממנה ללא חתימתה . אשמח לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:27, 22 במרץ 2012

  שלום עופר,
  גם אם אינך מצליח לאתר אותה יש דרכים להתגרש הן בישראל והן בארה"ב כאשר לא ניתן לאתר בן/בת זוג וללא צורך בחתימתה. אם לא נירשמת בישראל, במשרד הפנים כנשוי ואתה עדיין מופיע כרווק, לכאורה אין מניעה שתתחתן ברבנות אבל הקושי הוא שתצטרך להצהיר דבר שקר, שהינך רווק, כדי שיחתנו אותך. מעבר לכך, הדבר עשוי להתגלות בדיעבד (והיו דברים מעולם), וזה עשוי לגרום לתסבוכת רצינית מבחינתך, בין היתר, הצהרה שקרית, ביגמיה - נשיאוין לשתי נשים במקביל, וממזרות או חשש לממזרות של הילדים. לכן, אני מציעה לך לפנות למשרדי ו/או לכל משרד עורכי דין המתמחה בדיני הגירושין של מדינות ארה"ב כדי להסדיר את גירושיך, בטרם נישואיך לחברתך כאן בישראל.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום.

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.