זקוקה לעזרה כלכלית - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מיכאלה

  נשלח ע"ימיכאלה 10:50, 28 במרץ 2012

  לפני 16 שנה התחתנתי בארה"ב אבל גם התגרשתי בארה"ב והיום אני ובתי חיות בארץ. מאז הגירושין בעלי לשעבר לא שילם לי מזונות ומאז שאני בארץ אני לא יכולה ליצור איתו קשר. ניסיתי עשרות פעמים. האם אני יכולה לקבל עזרה כלכלית מביטוח לאומי או גוף אחר מכיוון שאנחנו מתקיימות רק ממשכורת עלובה שלי? או לפנות לבית המשפט?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:07, 28 במרץ 2012

  שלום מיכאלה,
  אני יוצאת מנקודת הנחה שיש לך פסק דין לגירושין מארה"ב הכולל בתוכו חיוב האב במזונות. לצערי, ביטוח לאומי לא ישלם לך את המזונות מאחר שאבי הילדה, החייב בתשלום המזונות, איננו תושב הארץ. יחד עם זאת, ושוב, בהנחה שיש ביידיך פסק דין למזונות מאחת ממדינות ארה"ב, את יכולה לפנות ללישכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים במחוז מגורייך, יש שם מחלקה המטפלת (בחינם) בגביית מזונות מהורים החיים בארה"ב, באמצעות מזכר ההבנות שנחתם בין ישראל לארה"ב לשיתוף פעולה בנדון.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.