רוצה להגיש תלונה במשטרה נגד בעלי שחי בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 11:28, 18 באפריל 2012

  אני ובעלי חיינו יחד 17 שנה עד לפני שנה בארה"ב. בשנתיים האחרונות יחד עברתי סבל. פעם אחת הוא אפילו היכה אותי אבל לא הגשתי נגדו תלונה במשטרה שם. היום אני גרה בארץ והוא בניו ג'רזי. חוקית אנחנו עדיין נשואים. מאז שהוא היכה אותי אני במצב נפשי לא טוב ויש לי בת בת 11 שאני צריכה לטפל בה. אני רוצה להגיש נגדו תלונה כדי לפגוע בו לפחות כמושהוא פגע בי. איפה אני אמורה להגיש את התלונה בארץ או בארה"ב?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  12:40, 18 באפריל 2012

  שלום דינה,

  ככל שאת מבקשת להגיש נגדו תלונה במשטרה על הכאה שהתרחשה לפני למעלה משנה, יש להגיש את התלונה בארה"ב, במדינה ובמחוז בו התגוררתם אך לא ניראה לי שבכך תשיגי הרבה במיוחד לאור הזמן הרב שחלף מאז. יחס עם זאת, אם ביכולתך להביא ממצאים שיוכיחו את הקשר בין יחסו אליך לבין מצבך הנפשי, תוכלי בהחלט להגיש נגדו תביעה נזיקית/כספית, הן בישראל והן בארה"ב. לא ציינת אם הוא משלם מזונות לביתך ומזונות אשה לך (שכן לדברייך אתם עדיין נשואים). ללא כל קשר למערכת היחסים הקשה ששררה ביניכם, בתכם המשותפת בודאי זכאית למזונות ממנו. עצתי לך היא להתייעץ עם עו"ד המתמחה הן בדיני ארה"ב והן בדיני ישראל כדי להחליט כיצד עלייך לפעול.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.