משמןרת - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 06:58, 17 בינואר 2013

  שלום דפנה בתי ובעלה חיו בישראל ולהם ילדה בת 18 חודשים בתי אזרחית אמריקאית ןגם הילדה והם החליטו כמשפחה להגר לארה"ב- בתי התפטרה מעבודתה ובאה לארהב עם הילדה להתגורר אצלנו עד שבעלה יקבל את הגרין קשרד והיא תמצא עבודה שבוע אחרי שהגיעה הודיע לה בעלה שהןא לא מצטרף ורוצה להתגרש האם היא תחויב להשיב את הילדה לישראל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד,מנהל הפורום

  15:30, 17 בינואר 2013

  שלום מלי,
  העובדות כפי שאת מתארת אותן, לא מחייבות את השבת הילדה לישראל. יחד עם זאת, על מנת לעגן זאת באופן חוקי ובלתי משמע לשתי פנים, ואשר ימנע מצב בו בעתיד הקרוב בעלה של בתך ישנה את דעתו או יחפוץ ל"הציק לבתך (אולי כדי להשיג יתרון ביחס לניהול מו"מ ביחס למזונות הילדה ו/או חלוקת הרכוש וכו'), רצוי להגיע בהקדם להסכם יחסי ממון וגירושין (שיכלול גם את נושא המשמורת, המזונות והסדרי הראייה ביחס לילדה) או לפנות לבית המשפט בהקדם. בכל מקרה, אני ממליצה לכם לפנות לייעוץ משפטי ולליווי משפטי של ההליכים האלו על ידי עו"ד הבקיא הן בדיני המשפחה בארה"ב והן בישראל.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.