הוצאת תינוק מארה״ב ע״י אם חד הורית ( שמעולם לא נישאה לאב) - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 18:22, 25 בינואר 2013

  שלום רב! אני חיה בארה״ב עם בן זוגי ללא נישואין. הוא לא יהודי אך ההסכם בינינו היה שאם יש לנו ילד הוא יגדל כיהודי ויקבל חינוך יהודי בלבד. בנוסף הוא הבטיח שלא ימנע ממני להוציא את הילד לארץ בכל פעם שארצה. מה קורה ובמידה ואני רוצה לצאת מארה״ב עם התינוק לבד ובן זוגי לא מאשר לי. האם אני חייבת באישור עו״ד, גם אם אני לא נשואה לאב? מה האפשרות שלי למנוע מקרה כזה? אני בהיריון אך יש לי את פחד שמקרה כזה עלול להיות. מה כדאי לעשות בכדי למנוע מקרה כזה? אשמח לקבל תגובתך בהקדם. תודה רבה וחג טו בשבט שמח

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  18:09, 28 בינואר 2013

  שלום חני,
  אם אני מבינה נכון ההסכם שיש לכם הוא בעל פה ולא בכתב. בעיקרון, אין הבדל ממשי אם הייתם זוג נשוי או אם אתם הורים ביולוגים לילד וחיים כידועים בציבור שלא נישאו. בעיקרון, גם על פי חוק את לכאורה רשאית לבקר עם התינוק/הילד בישראל ובלבד שתחזירי אותו לארה"ב, למקום מגוריו הקבוע ולא "תחטפי" אותו לישראל בניגוד לרצונו ולהסכמתו של אביו הביולוגי. (בדרך כלל, אם יש התנגדות לביקור בישראל מצד האב מחשש לחטיפה, יש צורך בהפקדת ערבות להבטחת חזרת הקטין).
  יחד עם זאת, אם את חוששת שיחסיכם אינם טובים במיוחד ומקונן בך החשש שמא בעתיד תרצי לחזור לגור בישראל ביחד עם הקטין ואביו יתנגד לכך, עלייך לשקול צעדייך בזהירות ולשקול ללדת בישראל. מכל מקום עומדת בפניכם האפשרות להסדיר את היחסים ביניכם בהסכם הורות שניתן לערוך ולחתום עליו עוד בטרם לידת התינוק.
  שיהיה במזל טוב.
  דפנה זיס, עו"ד ,מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.