אכיפת חוץ-הוצאת כספי מזונות ומזונות אישה - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • רונית מסבנד

  נשלח ע"ירונית מסבנד 19:27, 20 במאי 2013

  בס"ד לדפנה שלום לפני כשנתים בעלי ברח לחו"ל -ארה"ב.יש לנו 2 ילדים מהנשואים הנ"ל.כרגע הוא מיוצג ע"י עורך דין מהארץ,ואני מיוצגת על ידי עו"ד של הסיוע המשפטי(עו"ד טוען שאינו יודע דבר או חצי דבר על תהליך זה).עד לרגע זה אנני מקבלת כספי מזונות או סיוע כלשהו ממנו.רצוני לדעת מהו התהליך המפורט בכדי לעשות אכיפת פסק דין חוץ.רצוני לציין כי אין בידי כל רכוש משותף חוץ מהבנות.(בנות 4 ו6).מה עלי לעשות כדי להפעיל את כל החלטות בית המשפט לעניני משפחה אשר כבר קבעו לי דמי מזונות ומזונות אישה.בהוצאה לפועל כבר פתחתי תיק אע"פ שהוסבר לי שפרי מעשי לא ישאו פרי,אך אולי אוכל להשתמש בהם בעתיד.אשמח לתשובתך בהקדם ותבורכי

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:17, 21 במאי 2013

  שלום רונית,
  בלישכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים יש יחידה המטפלת בגביית מזונות ילדים מאבות ששוהים בארה"ב בהתאם למזכר ההבנות שנחתם בין ישראל לארה"ב לפני מספר שנים. תבקשי מעוה"ד של הלישכה לסיוע משפטי המייצג אותך בישראל שיבדוק עבורך את האפשרות הזו או יפנה אותך למי שמטפל בנושאים אלו בלישכה. לא ברור לי מדוע התיק מתנהל בישראל ומה בעצם עושה עבורך אותו עו"ד שמייצג אותך מטעם הלישכה. איזה הליכים מתנהלים בישראל?? בעיקרון אם יש לך פסק דין למזונות, ניתן לאכוף אותו בארה"ב באמצעות הלישכה לסיוע משפטי או, באמצעות עורכי דין פרטיים.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.