פרידה מבעל גרין קארד - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יונית

  נשלח ע"ייונית 20:39, 6 ביוני 2013

  שואלת עבור חברה שעברה ברילוקיישן לארה"ב עם בעלה ושני ילדיהם. מתוכננת לחברה ולילדיה נסיעה בת חודשיים לישראל (לביקור) אך בעקבות בעיות בזוגיות החברה שוקלת פשוט להישאר עם הילדים בארץ ולהיפרד מהבעל. המשפחה נמצאת בארה"ב שנה אחת בלבד ורק לבעל יש גרין קארד. שניהם אזרחים ישראלים. האם יציאתה של האשה עם הילדים מארה"ב נחשבת בגדר חטיפה? מה האופציות החוקיות העומדות בפניה במקרה כזה? אשמח לתשובה בדחיפות תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:42, 9 ביוני 2013

  שלום יונית,
  עצם היציאה מהארץ המהווה מרכז חייהם של הילדים לארץ אחרת למטרת ביקור היא לגיטימית וחוקית. יחד עם זאת, ההישארות בארץ הזרה (במקרה הזה ישראל) מעבר לתקופת הביקור ולמעשה מתוך מטרה להישאר בארץ לצמיתות עשויה להיחשב כחטיפת הילדים לישראל. יחד עם זאת, הכל תלוי בנסיבות הספציפיות (למשל, ציינת שהמשפחה נמצאת בחו"ל רק שנה ולא ציינת את גילאי הילדים כמו גם המטרות המוגדרות של הנסיעה מלכתחילה). אני הייתי ממליצה לחברה שלך להתייעץ ישירות עם עו"ד המתמחה בדיני המשפחה של ארה"ב ושל ישראל כדי לבחון את אפשרות חזרתה לארץ עם הילדים לצמיתות לאור הסיכון שהדבר עשוי להתפרש כחטיפת הילדים.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.