מגורים בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"י אתי 11:39, 29 ביולי 2013

  גרושתו של אחי הכירה בחור שגר במיאמי והיא רוצה לנסוע אליו עם הילדים לחופשה באוגוסט אבל היא רומזת שמאוד יכול להיות שהם יעברו לגור איתו כל הזמן. יש לאחי איתה 2 ילדים ואחי גר בארץ ולא מוכן שהילדים יגורו כ"כ רחוק ממנו. הוא אבא מאוד מעורב והילדים מאוד אןהבים אותו. האם גרושתו של אחי יכולה לקחת את הילדים ולאחי לא תהיה מילה בנושא? האם אחי יכול למנוע ממנה לעבור לגור במיאמי עם הילדים?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:59, 4 באוגוסט 2013

  שלום אתי,

  בעיקרון כדי להעתיק את מקום מגורי הילדים לחו"ל, על ההורה המשמורן לקבל את הסכמתו של ההורה השני ואו היתר מטעם בית המשפט. העתקת מקום מגורי הילדים ללא הסכמת ההורה השני עלולה להוות מעשה חטיפה של הילדים בניגוד לאמנת האג. אני ממליצה לאחיך להגיש לבית המפשט בישראל בקשה דחופה לעיכוב יציאת הילדים מן הארץ ולבסוף להביא להתרת יציאתם מהארץ לביקור בחו"ל בלבד בכפוף לערבויות שתשאיר האם בישראל להבטחת שובם של הילדים לארץ.

  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.