לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אנה

יציאה מחוץ לגבולות ארה"ב עם ילדים בעלי אזרחות ישראלית

גב' דפנה זיס, שלום רב בעלי נמצא בארה"ב כבר שלוש שנים (קיבל ויזת עבודה B1H), במהלך תקופת השהות שלו בארה"ב הצטרפתי אליו. במהלך התקופה נכנסתי להריון והיה ויכוח סוער בינינו; בעלי התחיל לאיים שיקח לי את הילדים, לכן חזרתי ללדת בישראל. אחרי הלידה בעלי יצר קשר ורוצה שהילדים ואני נחזור לארה"ב. אם אחזור עם הילדים לארה"ב- להיות משפחה, ונניח פחות מחצי שנה של שההות בארה"ב אני מחליטה לבוא לביקור או לחזור לחיות בארץ עם הילדים. האם בעלי יכול למנוע ממני לקחת את הילדים איתי (שניהם אזרחים ישראלים; הילד הבכור גר תקופה רצופה כבר יותר ממחצית חייו בישראל, והתינוק רק בן חודשיים)? בעלי לא מוכן לחתום על הסכם שיעבור דרך בית משפט לענייני משפחה. אבל מוכן ללכת לעו"ד שינסח תצהיר שיאפשר לי להוציא ילדים מחוץ לגבולות ארה"ב (CONSENT TO TRAVEL), שהוא יחתום עליו בפניי נוטריון בארה"ב. האם התצהיר מספיק, כדי להוציא את ילדים מחוץ לגבולות ארה"ב בלי חשש? אשמח למענה, מאוד רוצה באיחוד המשפחה, אך חוששת מפניו תודה מראש ומכל הלב אימא לתינוק

item.Author מנהל הפורום דפנה זיס - משרד עו"ד

שלום אנה, התצהיר, אן ה - CONSENT TO TRAVEL שבעלך מסכים לחתום עליו - איננו מספק. החתימה על אישור מעין זה תאפשר לך אך ורק לבקר בישראל עם הילדים אבל לא להעביר את מרכז מגוריהם של הילדים לישראל. כדי להבטיח את שובכם (שלך ושל הילדים) לישראל, במידה ותחפצי בכך לאחר שתשובי להתגורר עם הילדים בארה"ב, את צריכה להשיג מבעלך אישור בכתב ובחתימת נוטריון שהמעבר שלך ושל הילדים לארה"ב הוא אך ורק זמני, כאשר מרכז חייהם הוא בישראל, וכי במידה ואת ותרצי לשוב עם הילדים לישראל, את תהיה רשאית לשוב עמם לישראל שכן ישראל היא מרכז חייהם והשהות הצפויה בארה"ב הינה זמנית ולשם נסיון בלבד. בברכה, דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני ארה"ב - מעמד אישי