הסדרי ראיה עם סבים - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 14:25, 30 בספטמבר 2013

  שלום רב. לפני כשנתיים הסבים הגישו תביעה להסדרי ריאה עם הנכדה במהלך הדיון ולפני הדיון הראשון, האם ברחה לארה|"ב עם הנכדה. מאז הסבים לא שמעו ממנה כלום , האם מסרבת לכל קשר בין הסבים לבינה ולבין הנכדה. (אביה של הילדה נפטר כשרק נולדה- מאז ועד גיל 4 היו בקשר עם הסבים והייתה מערכת יחסים טובה אפילו היתה לנה אצל סבים שלה, בשל ויקוח , האם החליטה להפסיק כל קשר בין הסבים לבין הנכדה מכאן הוגשה תביעה. מאחר האם וילדה עזבו את הארץ לארה"ב - התביעה נמחקה . מה ניתן לעשות , לאחרונה הסבים גילו כתובת מגוריה של האם עם הנכדה בארה"ב. בתודה מראש .

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  14:33, 30 בספטמבר 2013

  aשלום קרן,
  עתה כשהסבים גילו את כתובית מגוריה של האם והנכדים בארה"ב הם יכולים לחדש את התביעה נגדה.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 09:41, 1 באוקטובר 2013

  באיזו טענה? הרי שמרכז חייה של הנכדה בארה"ב. סביר להניח שהיא לא תשתף פעולה ולא תגיש כתב הגנה מן הסתם לא תגיע לדיונים מה הפרוצדורה בעצם ? האם שווה להתחיל את התביעה מחדש? ומה לדרוש בתביעה כאשר הנכדה גרה באופן קבוע בארה"ב?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:07, 2 באוקטובר 2013

  קרן,
  הכל תלוי בעד כמה העניין עדיין מספיק חשוב ובוער בעצמותיהם של הסבים. אם עדיין מאד חשוב להם לחדש קשר עם הנכדה אז אסור לאבד תקווה. כפי שהגישו תביעה בעבר ועל סמך אותם הטיעונים (פחות או יותר) הם יכולים לחדש את התביעה היום. נכון שהעובדה שהאם והנכדה מתגוררות בארה"ב עשויה להקשות על ההליכים ועל חידוש הקשר אבל זה לא אומר שזה לא יקרה. מה גם, שיתכן שניתן יהיה להגיע להסדר גם מחוץ לכתלי בית המשפט, אולי עכשיו, משעברו שנים, האם כבר לא תתנגד לחידוש הקשר? גם אם האם לא תשתף פעולה ולא תגיע לדיונים, ניתן לקבל פסק דין בהעדרה ואז יש להעבירו לארה"ב לצרכי אכיפה. אני בהחלט רואה סיכויי לכך שיחודש הקשר בין הסבים לנכדה באופן בו הם יורשו לבקר אותה בארה"ב ואולי אפילו להביא אותה לביקור אצלהם בישראל בחופשת הקיץ למשל. את שואלת "האם שווה לחדש את התביעה"? התשובה לכך טמונה בתשובה לשאלה עד כמה הסבים נחושים בדעתם לראות את הנכדה ולחדש את הקשר עמה.
  בברכה,

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 10:52, 2 באוקטובר 2013

  קודם כל תודה רבה על התייחסותך המהירה. תגובותייך עזרו מאוד.
  עם קבלת פסק דין - את ענית שניתן לאכוף פס"ד בארה"ב. האם ניתן לעשות זאת מכאן או צריך להשכיר עו"ד בארה"ב. אם ניתן לאכוף פסק דין מכאן, איך ניתן לעשות זאת ומה העלויות ?

  בתודה קרן

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  14:46, 2 באוקטובר 2013

  לצורך אכיפת פסק הדין בארה"ב יהיה צורך להיעזר בשרותיו של עו"ד בארה"ב. משרדי מקושר עם לא מעט משרדי עורכי דין העוסקים בתחום במדינות ארה"ב השונות ואוכל להמליץ/לקשר במידת הצורך. בנוגע לעלויות, צריך יהיה לברר איתם.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.