גירושין בקליפורניה - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 20:10, 8 באוקטובר 2013

  שלום רב, התחתנתי לפני 8 שנים בלוס אנג'לס, ארה"ב ומאז אני גרה עם בעלי בלוס אנג'לס. בעלי אזרח אמריקאי ואני ישראלית בעלת אזרחות אמריקאית. הבאנו שני ילדים כיום הם בני 2,5. מאז החתונה אינני עובדת ושוקלת לחזור לעבוד בעוד שנה. אנחנו מעוניינים להתגרש, יש ביננו חילוקי דעות לגבי הגירושין. אנחנו גרים בבית שרשום על שם שנינו ומשלמים משכנתא. רציתי לדעת מה החוק לגבי גירושין בקליפורניה? האם כדאי לי להתגרש היום או לחכות עד שאעבוד ואחסוך הון עצמי. כיום הדבר היחיד שמשותף לשנינו הוא הבית. חשבון הבנק רשום על שמו בלבד.

  השב
 • 20:17, 8 באוקטובר 2013

  בנוסף, התחתנו בחתונה אזרחית וחתונה דתית בארה"ב.
  אינני רשומה כנשואה בישראל.

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  11:50, 10 באוקטובר 2013

  שלום יעל,
  העובדה שחשבון הבנק רשום רק על שם בעלך איננה רלוונטית שכן על פי החוק בקליפורניה כל הנכסים שנצברו על ידי בני הזוג במהלך הנישואין (לרבות חסכונות וכיוצ"ב) הם משותפים גם אם הם רשומים על שם בן זוג אחד בלבד, (למעט מספק יוצאים מן הכלל)..
  אם את לא מרוצה בנישואייך ומעוניינת לפתוח דף חדש אני מציעה שתעשי כן היום ובטרם שתפצחי בקריירה משלך ותחסכי הון משלך.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.