גירושין מבעלי בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • בלה

  נשלח ע"יבלה 18:18, 5 בנובמבר 2013

  אני נשואה 18 שנה, התחתננו בישראל ויש לי 3 ילדים, בגילאי 16,14,8 הילדים נולדו בארץ כולם. עברנו לארה"ב לפני 6 שנים, ועכשיו החלטתי שאני רוצה לחזור לארץ למשפחה לא טוב לי כאן, כרגע אני בתהליכי גירושין ממנו, אני רוצה לחזור לארץ וגם הילדים חוץ מביתי הגדולה שרוצה להשאר עם אבא שלה בארה"ב. הבעיה הגדולה היא שהוא מתנגד בתוקף שהילדים יעברו לארץ לא מוכן לוותר למרות שהילדים מאוד רוצים ביחוד הבן הגדול בן ה14 שהוא כרגע במצב נפשי לא טוב בדיכאון רוב הזמן וקשה לו עם ההחלטה של אבא שלו. השאלה היא מה האפשרויות שלי כדי לחזור לארץ בהקדם עם הילדים. דרך אגב לילדים יש גם אזרחות אמריקאית בגלל האבא. האם יש איזושהי דרך פירצה מבחינת החוק למרות שהם גם אזרחים ישראלים. בתודה בלה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  18:32, 5 בנובמבר 2013

  שלום בלה,
  אני מבינה לליבך ואכן המדובר בבעיה לא פשוטה. יחד עם זאת, אין לאבד תקווה בטרם שבחנת את כל האפשרויות. בהחלט יש אסטרטגיות שניתן לנקוט בהן אך בשל העדר פרטים מספיקים בפנייתך, כמו גם בשל הרגישויות השונות בעניין זה, אני ממליצה לך בחום לפנות באופן ישיר וספציפי לייעוץ בנושא זה אצל עו"ד הבקיא הן בדיני המשפחה של ישראל והן בדיני המשפחה של ארה"ב (ושל המדינה הספציפית בארה"ב בה אתם מתגוררים) לשם קבלת ייעוץ הולם למקרה הספציפי שלך.
  בברכה,
  דפנה זיס , עו"ד, מנהלת הפורום
  .

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.