ירושה צוואה ורכוש - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 07:55, 10 בנובמבר 2013

  אדם לא נשוי וללא ילדים אזרח אמריקאי וישראלי שמת בארהב ! מה תוקף הצוואה שכתב? על פי הדין האמריקאי? מי רשאי לראות אותה? האם נציג של ישראל יכול לדרוש לראות אותה מהיותו ישראלי גם? במידה והצוואה היא לאדם זר ולא לבני המשפחה המשפחה יכולה לדרוש לראות את הצוואה כי בידה יפויי כח בעניני רכוש בישראל? כלומר איך ניתן לדעת שהצוואה אכן קימת? ואם יש לה תוקף אז זה בארהב? או גם בישראל במידה וצוין בה רק רכוש בארהב! בפרוט אז רק מה שכתוב בה? בקצור מבוי סתום דילמה איך לראות צוואה לאדם זר שירש? וכן האם כדאי בכלל להתעסק עם זה? והאם זה תקף גם לישרל? תדה ?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  16:37, 11 בנובמבר 2013

  שלום דני,
  וואו, הרבה מאד שאלות! אנדה לעשות סדר:
  תוקף הצוואה שכתב תלוי במספר קריטריונים, אך אם הצוואה נכרכה כדין על פי דיני ישראל ו/או על פי דיני ארה"ב (תלוי היכן נערכה) היא אמורה להיות תקפה הן ביחס לרכוש בארה"ב והן ביחס לרכוש בישראל. מי שרשאי לראות את הצוואה זה היורשים על פי דין והיורשים על פי הצוואה.
  אם לא ידוע לך שהצוואה אכן קיימת לא ברור לי למה אתה שואל על צוואה?
  אני ממליצה לך לפנות לייעוץ באופן אישי וספציפי יותר אצל עו"ד הבקיא בדיני הירושה של ארה"ב כמו גם בדיני הירושה של ישראל .
  בברכה ובהצלחה, דפנה זיס, עו"ד מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.