• 26 בנובמבר 2013

  בהריון מבן זוג אמריקאי

  שלום רב
  במהלך השנה האחרונה אני נמצאת בזוגיות עם גבר אמריקאי נכנסתי להריון אני בשבוע 9 כרגע ומאוד מתלבטת לגבי העתיד אני רוצה לדעת מה עליי לעשות כדי להמנע ממצב בעתיד שאם אחליט לחזור ולחיות בארץ לא אתקל בסירוב ואצטרך לחיות כאן כל חיי בעל כורחי מה עליי לעשות מה הם הזכויות שלי
  תודה וחג שמח

  26 בנובמבר 2013
 • מנהל הפורום דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום 27 בנובמבר 2013

  בהריון מבן זוג אמריקאי

  שלום עדי,
  הכי בטוח מבחינתך זה ללדת את הילד בישראל ולהישאר עם הילד בישראל עד שיהיה לך ברור האם הזוגיות שלך עם הגבר האמריקאי תחזיק מעמד או לא.
  אם הילד יוולד בארה"ב, בן זוגך, אביו הביולוגי, עלול לבקש למנוע את שובך ארצה ביחד עם הילד ואז את עשויה למצוא עצמך במאבק משפטי מולו בארה"ב שגם לא בטוח שתצליחי לנצח בו.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  27 בנובמבר 2013
  • 27 בנובמבר 2013

   בהריון מבן זוג אמריקאי

   תודה רבה על תשובתך המהירה במידה ונחתום על הסכם שבו הוא מאשר כי ברגע שארצה לעזוב את ארהב לטובת ישראל עם הילד זה מגן עליי במצב כזה או אחר או שזה לא תופס?

   27 בנובמבר 2013
   • מנהל הפורום דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום 28 בנובמבר 2013

    בהריון מבן זוג אמריקאי

    עדי שלום,
    הסכם כזה הוא בהחלט חשוב וייגן עלייך אך שימי לב שהסכם כזה יגן עלייך רק לתקופה מסויימת (להערכתי תקופה בת שנה עד שנתיים לכל היותר), אם תרצי לחזור לישראל כשהילד כבר בן 3 או בן 7 למשל, אביו יוכל לטעון שלמרות ההסכם הוא מתנגד לכך שכן טובת הילד מחייבת שישאר בארה"ב שכן זה מקום מגוריו, הסביבה המוכרת לו וכו' ושהעברתו לישראל עשויה להיות מנוגדת לטובתו ואף לנתק את הקשר שלו עם אביו.
    בברכה,
    דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

    28 בנובמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?