בהריון מבן זוג אמריקאי - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 20:20, 26 בנובמבר 2013

  שלום רב במהלך השנה האחרונה אני נמצאת בזוגיות עם גבר אמריקאי נכנסתי להריון אני בשבוע 9 כרגע ומאוד מתלבטת לגבי העתיד אני רוצה לדעת מה עליי לעשות כדי להמנע ממצב בעתיד שאם אחליט לחזור ולחיות בארץ לא אתקל בסירוב ואצטרך לחיות כאן כל חיי בעל כורחי מה עליי לעשות מה הם הזכויות שלי תודה וחג שמח

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  13:19, 27 בנובמבר 2013

  שלום עדי,
  הכי בטוח מבחינתך זה ללדת את הילד בישראל ולהישאר עם הילד בישראל עד שיהיה לך ברור האם הזוגיות שלך עם הגבר האמריקאי תחזיק מעמד או לא.
  אם הילד יוולד בארה"ב, בן זוגך, אביו הביולוגי, עלול לבקש למנוע את שובך ארצה ביחד עם הילד ואז את עשויה למצוא עצמך במאבק משפטי מולו בארה"ב שגם לא בטוח שתצליחי לנצח בו.
  בברכה ובהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה
 • 20:11, 27 בנובמבר 2013

  תודה רבה על תשובתך המהירה במידה ונחתום על הסכם שבו הוא מאשר כי ברגע שארצה לעזוב את ארהב לטובת ישראל עם הילד זה מגן עליי במצב כזה או אחר או שזה לא תופס?

  תגובה
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:03, 28 בנובמבר 2013

  עדי שלום,
  הסכם כזה הוא בהחלט חשוב וייגן עלייך אך שימי לב שהסכם כזה יגן עלייך רק לתקופה מסויימת (להערכתי תקופה בת שנה עד שנתיים לכל היותר), אם תרצי לחזור לישראל כשהילד כבר בן 3 או בן 7 למשל, אביו יוכל לטעון שלמרות ההסכם הוא מתנגד לכך שכן טובת הילד מחייבת שישאר בארה"ב שכן זה מקום מגוריו, הסביבה המוכרת לו וכו' ושהעברתו לישראל עשויה להיות מנוגדת לטובתו ואף לנתק את הקשר שלו עם אביו.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.