חלוקת רכוש גירושין - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מזל

  נשלח ע"ימזל 03:57, 7 בדצמבר 2013

  עו"ס זיס שלום, אחי הינו אזרח ישראלי אשר מתגורר בארה"ב. לפני מספר שנים התחתן עם אזרחית ארה"ב וכעת מתגוררים השניים בניו יורק. לפני כשנה נרכשה דירה בישראל על שם אחי. כיום בכוונת השניים להתגרש. שאלתי היא האם גרושתו לעתיד תהא זכאית לחלק מרכושו (משכורת שנתית) והבית בישראל?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  12:27, 9 בדצמבר 2013

  שלום מזל,
  השאלה האם הדירה בישראל היא רכוש משותף שלאשת אחיך יש חלק בו תלויה עובדתית ומשפטית בשאלה כיצד מומנה רכישת הדירה שנרשמה על שם אחיך . אם אשתו תצליח להוכיח שהדירה נרכשה מכספים שצבר אחיך במהלך הנישואין אז בהחלט יש לה טענה לזכויות בדירה. אם הדירה נרכשה מכספים של מישהו אחר או מכספים שהיו לאחיך מלפני הנישואין ונשמרו על ידו בנפרד ו/או מכספים שקיבל במתנה ו/או בירושה במהלך הנישואין ושמר בנפרד - אז הדירה היא רק שלו ואין לאשתו זכויות בדירה.
  לא ברורה לי שאלתך בנוגע לחלק מרכושו - משכורת שנתית.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.