גירושין באמריקה - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 13:05, 6 במרץ 2014

  יש לי בת שחיה באמריקה 15 שנים, נשואה לישראלי, אזרח אמריקאי, להם 2 ילדים קטינים. הנישואין עלו על שרטון. יש להם רכוש משותף וכמו כן עסקים . יש לציין כי הבעל חי באמריקה עוד לפני נישואיו עם בתי וכן גם עסקיו, אך במהלך ה-15 שנים העסקים גדלו. השאלה שלי, מה הזכויות של בתי בחלוקת הרכוש. הילדים מעוניינים להשאר במשמורת האב.

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  17:57, 8 במרץ 2014

  שלום מרים,
  אמנם לא ציינת באיזו מדינה בארה"ב הם מתגוררים אך באופן כללי ברוב מדינות ארה"ב במקרה של גירושין סך כל הרכוש והזכויות שנצברו במהלך הנישואין מתחלקים חצי חצי. אם בתך תשוב ארצה ללא הילדים היא לא תהיה זכאית למזונות ילדים. באשר למזונות אשה - עצם זכאותה למזונות אשה, אם בכלל, ואם כן, באיזו סכום ולאיזו תקופה תיקבע על פי מספר קריטריונים כגון גיל הצדדים, יכולת ההשתכרות שלה, הרכוש עמו תיוותר לאחר הגירושין ועודו ועוד קריטריונים רלוונטים.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.