תשלום מזונות - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 22:16, 16 באוגוסט 2014

  אני אזרחית אמריקאית ויש לי תינוקת משותפת עם בחור בעל גרין כארד בלבד ואזרחות ישראלית.אנחנו מתגוררים במדינת טקסס. הבחור משלם מזונות במשך השנה האחרונה אך יום אחד הוא נעלם. לאחר בירור עם חבריו הבנתי שחזר לישראל. מה אני צריכה לעשות כדי שיחזור לשלם? האם מדינת ישראל יכולה לעצור אותו ולהכריח אותו לשלם לי? ( כל תהליך המשפטי עשינו בטקסס) ( לי אין אזרחות ישראלית) אני לא יודעת מה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  09:38, 17 באוגוסט 2014

  שלום לך,
  אם כבר יש לך פסק דין למזונות הרי שאת יכולה לפנות ללישכת הסיוע המשפטי באזור מגורייך בטקסס ולבקש שיגבו עבורך את המזונות בישראל בהתאם לשיתוף הפעולה הקיים בי ן ישראל לארה"ב על פי מזכר ההבנות שנחתם בין שתי המדינות בשנת 2009 לעניין גביית מזונות.
  אם את יודעת היכן הוא נמצא בישראל, היכן מתגורר, היכן הוא עובד, את יכולה גם לתבוע אותו על מזונות כאן בישראל באמצעות עו"ד ישראלי.
  בהצלחה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.