נישואים אזרחיים בארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • אילה

  נשלח ע"יאילה 08:54, 8 בינואר 2015

  היי, מה קורה בסיטואציה בה נישאו יהודיה ויהודי בנישואים אזרחיים בארה"ב, ולימים נפרדים. אני יודעת שבארץ הם מחוייבים במתן גט לחומרא, אך כיצד למעשה הרבנות יודעת על זה? כלומר, אם אני לא רוצה להיחשב גרושה בארץ, אני יכולה לא לציין זאת בפני הרבנות ולהינשא מחדש כרווקה (כמובן לאחר התרת הנישואין האזרחיים)? שהרי כל מטרת הנישואין האזרחיים זה לא לכבול אותי בעתיד, כמו שחתונה ברבנות גורמת מודה מראש על התשובה אילה

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:11, 13 בינואר 2015

  שלום אילה,
  מאחר ששניכם יהודים על פי הדין האישי - הדתי - החל עליכם אתם מחוייבים בגט.
  במידה ותרצי להינשא בשנית - יהיה עלייך להצהיר על היותך רווקה. אם תחליטי להצהיר שאת רווקה או לגלות את היותך גרושה - זה בינך לבין מצפונך, יושרך ותפיסתך.
  אם מישהו שיודע על נישואייך האזרחיים ירצה, משום מה, לההזיק לך בעתיד, הוא או היא יוכלו לעשות שימוש במידע זה כנגדך - דבר העלול ליצור תסבוכת לא רצויה ביחס לנישואייך השניים וביחס לילדייך אשר על פי ההלכה עלולים להיחשב כממזרים.
  ההחלטה היא שלך.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.