נישואין אזרחיים בניו יורק, ארה"ב - פורום דיני ארה"ב - מעמד אישי

שאלה חדשה
 • נלי

  נשלח ע"ינלי 13:10, 22 ביוני 2015

  היי דפנה, בן זוגי ואני טסים לארה"ב למטרות חופשה (איננו אזרחי ארה"ב), אך מעוניינים להתחתן בניו יורק כמעין אקט סמלי. אינני מעוניינת להיחשב נשואה בישראל, כדי לא להיות קשורה לרבנות בשום אופן. השאלות שלי הן: 1. האם ניחשב בישראל כנשואים למרות שלא התחתנו ולא נרשמנו כאן כנשואים? כלומר האם יהיו לנו את אותן הזכויות והחובות (למשל האם הוא יהיה זכאי למחצית מהרכוש שלי). 2. במידה וניפרד, האם מספיק לבטל את הנישואים אצל עו"ד? אם יש לך מידע נוסף למסור לי אודות הנושא הזה, אשמח מאוד לקבל אותו. שיהיה לך יום מעולה!

  השב
 • מנהל הפורום:דפנה זיס - משרד עו"ד

  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום,מנהל הפורום

  10:49, 27 ביוני 2015

  שלום נלי,
  אתם יכולים להינשא בארה"ב - אזרחית, לשום לארץ ולא לדווח למשרד הפנים על כך שנישאתם זה לשו אך אז גם לא תהיו זכאים לזכויות הקיימות בארץ לנשואים.
  יחד עם זאת, אם חו"ח תיפרדו בבוא היום - יהיה עליכם לעשות כן באמצעות הרבנות - מאחר ששניכם יהודים - למרות שנישאתם אך ורק בנישואים אזרחיים בחו"ל.
  בברכה,
  דפנה זיס, עו"ד, מנהלת הפורום

  תגובה

הפורום עוסק בסוגיות מעולם דיני המשפחה בעלות זיקה למדינות ארה"ב. מה קורה במקרה של גירושין כאשר אחד הצדדים נשאר בחו"ל והצד השני חוזר לישראל? גירושין, מזונות, חטיפות ילדים ותיקים המתנהלים בחו"ל או בעלי זיקה למדינות ארה"ב - מה הדין האמריקאי במקרים אלו וכיצד פועלים? כאן הכתובת לשאול ולהתייעץ לגבי הליכים אלו.