פיברומיאלגיה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 09:29, 11 במרץ 2012

  שלום, הובחנתי כלוקה בתסמונת פיברומיאלגיה הגורמת לכאבים מאוד חזקים ברגליים, וכתוצאה מכך אני נעזרת בקביים דו צדדי על מנת לצעוד. הרופאה התעסוקתית פסקה עבורי אובדן כושר עבודה מלא למשך 3 חודשים ובעקבות זאת גם פוטרתי מעבודתי לאחר 21.5 שנות עבודה כמנהלת חשבונות. שאלתי היא מי יפסוק עבורי לאחר תום 3 החודשים אובדן כושר עבודה מלא, היות והרופאה התעסוקתית הבהירה בצורה חד משמעית שהיא מטפלת אך ורק באנשים אשר מועסקים במקום עבודה. בברכה אורנה

  השב
 • 09:57, 11 במרץ 2012

  אורנה שלום

  במקרה שיש לך ביטוח אובדן כושר עבודה עלייך ליידע את חברת הביטוח כבר עכשיו. את תוזמני לבדיקה ע"י רופא מטעמם, במידה וחב' הביטוח תאשר לך מה טוב במידה ולא עלייך לפנות לעו"ד מומחה בתחום ולנו יש רשימה של מומחים תעסוקתיים פרטיים הנותנים חוות דעת לעניין אובדן כושר עבודתך, כמובן שזה בתשלום למומחה אבל אין מנוס מכך.

  תרגישי טוב . במידה וחברת הביטוח תערים קשיים צרי קשר טלפוני 03-6334286

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.