בעיות רפואיות ואבדן כושר. - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 22:16, 11 באפריל 2012

  שלום רב. לפני מספר שבועות אובחן אצלי סרטן בשלפוחית השתן בשלב ובדרגה הראשונה שלו לשמחתי, מלבד זאת יש לי בעיות רפואיות רבות. בשנת 1974 עברתי כריתת כליה. בשנת 1995 עברתי כריתת לוע בגלל בעיות של דום נשימה, ומאז אני ישן בלילות עם מכשיר שאמור למנוע את התופעה. לפני קצת יותר משנה עברתי צינתור בגלל אירוע בלב, הצינתור היה תקין וללא חסימות, הטענה של הרופאים היתה שיתכן והיתה חסימה פתאומית שנעלמה (טרומבוזה). כמו כן אני מטופל בלחץ דם ובכולסטרול שנים רבות, מעבר לכך יש לי בעיות שמיעה וצפצופים כתוצאה מחשיפה לרעש רב במקום עבודתי בעבר. אני בן 54 ומובטל כרגע, יש לי ביטוח מנהלים שכרגע אני משלם עליו את הריסק בלבד. האם יש לי זכויות כל שהן מול הביטוח הלאומי או חברת הביטוח, נאמר לי שמכיוון שאני לא עובד אין אצלי המקרה של אבדן כושר. אודה לתשובות.

  השב
 • 09:11, 19 באפריל 2012

  יוסף שלום

  ראשית רפואה שלמה

  במידה והיה לך כיסוי ביטוחי של אובדן כושר עבודה ובשל סיבוכים רפואיים שהיו לך הפסקת לעבוד יש לך כיסוי , כפוף להתיישנות התביעה (3 שנים בלבד)

  במידה ואתה מובטל זמן רב , ואין לך כיסוי ביטוחי של אובדן כושר עבודה אז אתה לא זכאי לתבוע , כפי שנאמר לך.

  אני מניח כי פנית לביטוח לאומי בתביעה לנכות כללית ושרותים מיוחדים, במידה ולא עשה זאת לאלתר.

  בברכה
  משה גליקו, עו"ד

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.