א.כ.ע. -האם הפסיקה תתייחס לזמן עבר או שתחייב את הביטוח לשלם עד לגיל הפנסיה? - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מנדלוביץ'

  נשלח ע"ימנדלוביץ' 17:48, 25 במאי 2012

  עו"ד משה גליקו שלום. מתוך נקודת הנחה שבתביעת א.כ.ע. נגד חברת הביטוח, השופט משתכנע כי אכן איבדתי את כושר העבודה ב-100% ופוסק לטובתי. שאלה 1: האם הפסיקה תתייחס לזמן עבר או שגם תחייב את הביטוח לשלם לפי תנאי הפוליסה, היינו עד לגיל הפנסיה? (בעוד חודש אהיה בן 47 ואני לא עובד כבר יותר מ- 6 שנים). מה אני עושה אם היא מחויבת עד לגיל הפנסיה אך מפסיקה לשלם מתישהו בטענה שהמצב השתנה. האם עלי לתבוע מחדש על כל המשתמע מכך? או שהדבר יחשב לביזיון בית המשפט?

  השב
 • 10:18, 28 במאי 2012

  במידה והגשת התביעה במועד ואין התיישנות אתה זכאי גם לתשלומים לעבר החזר פרמיות עם הצמדה וריבית. זכותה של חברת הביטוח לשלוח אותך לבדיקה נוספת או להפסיק התשלום במידה וחקירות יעלו כי המבוטח עובד במרץ לאחר שהתיק " נסגר" זה לא ביזיון אלא חוקי ומותר.

  תגובה
 • 10:46, 9 ביולי 2012

  עו"ד משה גליקו תודה על המענה.

  שאלת הבהרה:
  היה והחקירות יגלו שהמבוטח לא עובד כלל וכלל אך מנגד המבוטח הכיר בחורה, יצא לבלות (סרטים, הופעות בידור, מסעדות וכו') התחתן, הקים משפחה ובקיצור מנהל חיים נורמאלים לחלוטין למעט עבודה.

  האם גם במקרה זה זכאית חברת הביטוח להתנות את המשך התשלומים בבדיקה חוזרת?

  האם בבדיקה חוזרת יכולה חברת הביטוח להחליט שאני כן מסוגל לעבוד ובשל כך להפסיק לשלם?

  (בזמן אובדן כושר העבודה עבדתי בתחום המחשבים תחום שמשתנה כל יום ומאז עברו כבר 6 שנים, כך שכל הידע שהיה לי כבר לא רלוונטי וזאת בנוסף לעובדה שהראש כבר לא מסוגל לעבוד שהרי בגין זה תבעתי)

  תודה.

  תגובה
 • 13:35, 9 ביולי 2012

  התשובה לשאלותיך היא -כן!
  במידה וידחו תביעתך אתה תהא זכאי להגיש תביעה ולעלות כל טענותיך שבחלקן ציינת כאן במכתבך

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.