פיצוי אובדן כושר עבודה ונכות צמיתה מוחלטת. - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 16:37, 3 ביולי 2012

  שלום, לעמיתי קופת גמל גדיש יש ביטוח חיים קבוצתי."מבוטח שהצטרף אך טרם מלאו לו 61 שנה והפך לבעל נכות מוחלטת ותמידית בטרם מלאו 67 שנה,סכום הביטוח יהיה, סכום הצבירה בחשבונו 30 ימים קודםלמקרה הביטוח,או 18000 ש"ח, הנמוך מבינהם." לבעלי שהיום בן 65.5 ועמית בקרן כ-25 שנה, כתוצאה מבעיות רפואיות ותאונות קיבל נכות מביוח לאומי ואובדן כושר עבודה 100%. (נכות 78%) כבר למעלה משלושה חודשים שפניתי לגדיש(פסגות) וביקשתי לממש את הביטוח, שלחתי להם את כל הניירת כולל אישור על הההכאה של ביטוח לאומי, פרוטוקול וכל מה שהם מבקשים, כל פעם ממציאים נייר אחר שמבקשים, אישורי אישפוזים, מכתב הפסקת עבודה מהמעביד מכתב מרופא תעסוקתי על אי יכולת לעסוק בתעסוקהולהתפרנס. בקיצור אנחנו לא יוצאים מהם. האם בהתאם לנתונים הללו ולידיעתך הכללית אנו זכאים לתשלום בהתאם לפוליסה תעודת ביטוח חיים קבוצתי זו. בתודה על תשובתך.

  השב
 • 10:37, 8 ביולי 2012

  על פניו כן אתם זכאים לכספים ועין סיבה לסירוב, אבל שימי לב, הם רושמים " נכות מוחלטת ותמידית " שזה ניתן לפירוש כנכות רפואית של 100% לצמיתות ולבעלך יש "רק " 78% נכות רפואית.
  אבל נראה לי שזו התחמקות אופיינית של חברת הביטוח, אגב יש סיבת דחייה פורמלית ובכתב?

  בהצלחה

  תגובה
 • 11:05, 8 ביולי 2012

  תודה רבה עבור תשובתך.
  טרם קיבלנו את הודעת הדחייה, התשובה ב"דרך" לטענתם.
  כשאקבל את הדחייה - אשלח אליך לייעוץ.
  בתודה רבה, סימה.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.