אובדן כושר עבודה זמני-מקום העבודה מסרב לשתף פעולה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • עלמה

  נשלח ע"יעלמה 02:24, 25 ביולי 2012

  שלום, בחודש שעבר עברתי פריקת כתף-לא במקום העבודה. הטיפול בפריקה הצריך קיבוע למשך חודש והמשך טיפול (פזיותרפיה ומנוחה למקום). בשל כך נאלצתי להתפטר מעבודתי כמלצרית ופניתי לביטוח לאומי על מנת לקבל השלמת הכנסה כלשהי. שם נאמר לי שעברתי מה שנקרא 'תאונה אישית' וקיבלתי טפסים למלא על מנת לקבל את התביעה. בטפסים ישנם סעיפים שמקום העבודה האחרון נדרש למלא, אך כשפניתי למסעדה בה מלצרתי קיבלתי סירוב, למרות הפצרותי החוזרות ונשנות ולמרות שעל הטופס כתוב שחור על גבי לבן 'לא תקף בגין תביעה בשל פציעה במקום העבודה'. הנהלת החשבונות של המסעדה פשוט סירבה להבין שאני לא תובעת אותם. ניסיתי להגיש את הטפסים רק בצירוף תלושי שכר (אציין שעבדתי במקום חודש בלבד ושאר התלושים המצורפים הם ממקום עבודה קודם) אך קיבלתי מביטוח לאומי בקשה להצגת מכתב פיטורין, מה שכמובן אין לי כי לא פוטרתי ומיותר לציין שהמסעדה אף סירבה לתת לי אישור פשוט בו עבדתי אצלם והפסקתי בגין סיבות רפואיות. פניתי למסעדה בשלישית ובפעם הזאת הם כמעט הסכימו לחתום, לאחר טלפונים רבים ובקשות וזמן המתנה לפקסים שלא הגיעו ואף הגעה למשרד הנהלת החשבונות עצמו, אך נסוגו ברגע האחרון. אציין גם שתלוש השכר היחיד שיש לי מהמסעדה הוא מאוד נמוך (פחות מאלף שקלים) עקב העובדה שהשכר מתבסס ברובו על טיפים (יתכן שזו הסיבה שהם כ"כ מסתייגים מקשר כלשהו עם ביטוח לאומי??) אני כעת אובדת עיצות-אני חסרת הכנסה כבר למעלה מחודש, וטרם כשירה למציאת עבודה חדשה כלשהי, אבל אין לי עם מי לדבר. אשמח לעזרה כלשהי, תודה רבה.

  השב
 • 09:10, 26 ביולי 2012

  שלום
  את חייבת לפנות לעורך דין למלא תצהיר ולהגיש תביעה למוסד עם הנתונים שיש לך זה כרוך בשכר טרחה אני בדרך! כלל נהוג לשלם באחוזים ממה שתקבלי

  בברכה עורך דין משה גליקו
  0542255069

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.