אובדן כושר עבודה+שמירת משרה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אלווירה

  נשלח ע"יאלווירה 09:04, 6 ביוני 2013

  שלום היתה לי תאונה בבית:נפלתי ושברתי יד.נקרעו כל הגידים ועצם מרוסקת.כרגע אני כבר חוד וחצי בבית.הרופאים הפנו אותי רק לריפוי בעיסוק ופיזיוטרפיה הם לא רוצים לעשות ניתוח אומרים שמקרה נדיר והם לא יודעים איך לטפל בשבר כזה. אומרים לי שאני צריכה לתבועה אובדן כושר עבודה. השאלה אם אני לא אעבד את מקום עבודה שלי בעקבות זה? היד השבורה זאת יד שמאל ואני ימנית אם יש איזשהו חןק שמחייב את המעביד לשמור את מקום עבודה שלי בשבילי ולכמה זמן?

  השב
 • 11:15, 6 ביוני 2013

  זכותך להגיש תביעה לאובדן כושר עבודה . סביר להניח כי יש לך פוליסה שהמעביד עשה עבורך בעניין .

  לעניין איבוד מקום העבודה הרי אסור למעביד לפטר כל עוד את בימי המחלה על פי חוק.יחד עם זאת אין מעבר לאמור כל בטוחה לאי פיטורים בעניין המעביד .
  אשמח להשיב לך גם טלפונית

  תגובה
 • 12:11, 6 ביוני 2013

  בתקופת אובדן כושר עבודה זמנית גם אסור לפתר למעביד?

  תגובה
 • 17:49, 6 ביוני 2013

  את צריכה לברר כמה ימי מחלה עומדים לרשותך

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.