אי זכאות להמשך תשלום פנסיית נכות - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 09:15, 2 בינואר 2015

  שלום, בעלי מחלים כשנתיים וחצי מסרטן מוח הכולל טיפולים בהקרנות מוח וכימו. במהלך השנתיים האחרונות קיבלנו קצבת אובדן כושר מחברת הביטוח ומביטוח לאומי. הוגדר עי ביטוח לאומי- אובדן כושר 65% ורפואי 65%- לצמיתות. כעת, חברת ביטוח מגדל הודיעה לנו כי אינו זכאי להמשך תשלום קצבת אובדן כושר - (לא ברור מה הסיבה) שאלתי: האם ביטוח לאומי וחברת הביטוח אינם מסונכרנים בעינין אחוז הנכות שנקבעה? כיצד עלינו לערער בנושא? והאם יש לנו סיכוי ....

  השב
 • 13:29, 6 בינואר 2015

  נועה שלום.,

  אין קשר בין תביעת הביטוח הלאומי לחברת הביטוח. שני הגופים פועלים מכוח חוקים שונים לחלוטין ואין חברת הביטוח מחויבת למה שקבע המוסד לביטוח לאומי ולהפך.

  דחייה אינה סוף פסוק ובנסיבות שהצגת דומה כי סיכוי תביעתכם טובים מאוד

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.