פוליסה א.כ.ע שהופסקה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 15:02, 2 באפריל 2015

  לחמי הייתה פוליסה של אובדן כושר עבודה מטעם מקום העבודה למשך יותר מעשור , 3 חודשים לפני שקיבל אירוע מוחי , הומלץ לו ע"י מנהלת כספים במשרד להפסיק את הפוליסה מכיוון שאינה תורמת לו כעת שהגיע לגיל 65 והפוליסה תופסת עד גיל זה , חמי אכן שמע להצעתה וביטל את הפוליסה לפי המלצתה. האם ההמלצה שקיבל הייתה מוצדקת ואכן לא היה ניתן לשנות את תנאיי הפוליסה לגיל פרישה 67? ואם ניתן היה לשנות לגיל פרישה האם יש דרך לתקן את העוול שנעשה לו עם ההמלצה שגויה ? תודה נורית

  השב
 • 10:05, 5 באפריל 2015

  נורית שלום.,

  לא ברור ממה שכתבת האם הפוליסה בוטלה בסופה או לפני סופה. בכל מקרה במידה שבוטלה לפני הגעתו של המבוטח לגיל הפרישה הרי שזו אכן טעות. לתקן את העוול? לא ברור אם יש עוול ואם יש מה הנזק שנגרם - כלומר כמה היה מקבל מחברת הביטוח אלמלא ביטל הפוליסה

  תגובה
 • 18:34, 5 באפריל 2015

  שם תוכן הודעה: פוליסה שהופסקה
  ראשית תודה על הסיוע ותשובתך , שנית לשאלתך חמי ביטל / הפסיק את הפוליסה לפני סיומה בהמלצת מנהלת משאבי אנוש וכספיים . היא טענה כי אינו מכוסה במקרה של א.כ.ע . לכן ביטל ללא כל בדיקה (חידוש פוליסה לגיל 67 פרישה). אין בידינו את הפוליסה לכן אין באפשרותנו לדעת מה הזכאות שלו במקרה והיה מבוטח.
  המצב שלאחר האירוע המוחי , כעת חמי סיעודי ועקב מצבו זה סיים את עבודתו.
  תודה

  תגובה
 • 06:37, 7 באפריל 2015

  בהנחה שמה שכתבת נכון והפוליסה בוטלה בהמלצת הסוכן בגיל 65 (כאשר הוא עדיין איש עובד) כשלמעה היא אמורה לחול עד גיל 67 הינה המלצה שגויה ואף רשלנית ביותר של הסוכן.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.