המשך תשלום אובדן כושר עבודה בזמן אבטלה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מרלן

  נשלח ע"ימרלן 18:30, 15 ביולי 2015

  שלום,אני בת 56 ופוטרתי מעבודתי. נפגשתי עם סוכן הביטוח שטען שסכום עבור המשך ריסק ל א.כ.ע. יהיה עלי לשלם בסביבות ה 600 שקל שזה נראה לי סכום מופרז במיוחד במצבי של אבטלה, עם תשלומי משכנתא (גרושה). בנוסף אני לא מאמינה שאמצע בקרוב עבודה חדשה כך שאני בתחושה שאשלם את הכסף "לחינם". אם אמצע עבודה, היא בוודאי לא תהיה בתנאים בהם אני עבדתי בעבר. האם כדאי לי לשלם את הסכום הגבוה הזה? להוסיף שעלי לעבור ניתוח בקרוב ואני חוששת שהוא יכול להשאיר אותי תקופה ללא יכולת לעבוד אך אני לא בטוחה שהפוליסה מכסה בא.כ.ע. כתוצאה מניתוח. נקודת מחשבה נוספת היא שאני עם משקל יתר גבוה וקשה להתקבל מחדש לביטוחי בריאות / חיים. אודה על עצה בנושא תשלומי הריסק. האם זה בכלל תקף בתקופת אבטלה? האם ה 75% מהמשכורת נחשבים מהמשכורת של תקופת העבודה או מדמי האבטלה? ניסיתי לקבל תשובה ע"י הסוכן וע"י שירות לקוחות של חברת הביטוח - אבל זה קשה מאוד. תודה מראש, ערב טוב. מרלן.

  השב
 • 03:56, 20 ביולי 2015

  מרלן שלום.,

  אני ממש לא מציע לך לבטל את הפוליסה או לגרום לה לבטלות ע"י אי תשלום הפרמיה. באם תכנסי למצב אי כושר עבודה, ה 75% של אובדן הכושר ילקחו ממוצע הכנסותיך בשנה שקמה למצב אי הכושר, זה לא משנה אם דמי אבטלה או עבודה ממש

  תגובה
 • 11:48, 20 ביולי 2015

  תודה רבה !!!!!!

  תגובה
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  אריק שלו ,מנהל הפורום

  09:35, 15 בדצמבר 2015

  שלום מרלן,
  לשאלתך אשיב, תשלום "ריסק" בסיום תקופת עבודה אצל מעביד אחד עד להתחלת עבודה אצל מעביד אחר, שומרת לך את הזכות לרצף ביטוחי במידה ותתחילי לעבוד אצל מעביד אחר.
  לעניין התשלום , אינני יכול להתייחס, זה שיקול כספי שלך.
  במידה ומצבך הרפואי לא יאפשר לך לעבוד, ניתן יהיה לפנות לביטוח לאומי בתביעה לגמלת נכות כללית.
  נשמח לעמוד לשרותך.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.