פיטורין והמשך תשלום קיצבת אכ"ע - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 06:47, 18 בינואר 2016

  שלום, מזה למעלה משנתיים נמצאת באכ"ע, ומקבלת קיצבה 75% מחברת הביטוח. לאחרונה התבשרתי ממקום העבודה כי כיוון שאינני יכולה לחזור לתפקידי (רופא תעסוקתי אישר אכ"ע מלא לתפקידי הנוכחי לחצי שנה נוספת) המדיניות הינה שימוע ופיטורין. 1. האם הקיצבה ממשיכה להיות משולמת, למרות שלא אהיה מועסקת ע"י המעסיק המקורי בפוליסה? 2. האם אני יכולה לתבוע אבטלה? ואם כן על סמך אילו משכורות? 3. איך ניתן לשלם\להאריך את פוליסת אכ"ע בהראל? אודה על תשובתכם המהירה

  השב
 • מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

  עו"ד אריק שלו,מנהל הפורום

  15:07, 10 בפברואר 2016

  ציפי שלום,
  ראשית, ככל והנך עונה על תנאי הפוליסה בהן הנך זכאית לתשלום א.כ.ע הקצבה תמשיך להיות משולמת גם אם מסתיימים יחסי העובד מעביד שכן הפוליסה על שמך.
  בעניין האבטלה, ככל והנך זכאית לדמי אבטלה על פי חוק, אין לנכות מדמי האבטלה המגיעים לך תשלום שניתן לך בגין א.כ.ע.
  לעניין הארכת הפוליסה: שוב ככל והנך עונה על הגדרת א.כ.ע תמשיכי לקבל את התשלום ותהיה אף זכאית להחזר תגמולים ששילמת עבור הפוליסה מדי חודש בתקופה בה אושרה לך קצבת א.כ.ע.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.