הסתבכות בחו"ל - שאלה לגבי האספקט הבינלאומי - פורום משפט בינלאומי

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 19:42, 2 במאי 2012

  שלום, לפני שלוש שנים נחשדתי בתאילנד (בה שהיתי כתייר) בעבירת סחר במריחואנה. הייתי עצור חודשיים והכחשתי החשדות. לאחר שלב ההקראה בבית משפט, בו חזרתי והכחשתי ההאשמות, שוחררתי בערבות ונקבע תאריך למשפט. תאילנד מדינה די מושחתת - כבר בתהליך המעצר ראיתי זאת יפה על בשרי - והצדק שם כמעט אינו תלוי בשאלה אם כן או לא עשיתם משהו - אלא בעיקר כמה כסף יש לכם. אין גם הבחנה בין סמים "קלים" לקשים מבחינת הענישה הדרקונית. וסחר בסמים נחשב שם אף יותר חמור מרצח ובעדיפות ממשלתית עליונה. לכן בעצת רבים וטובים, ובהיגיון של קריאת התמונה, מהר מאד מצאתי עצמי חזרה בישראל. לא התייצבתי למשפט ודי שכחתי מהעניין. מאז השלמתי תואר באוניברסיטה, מצאתי עבודה. וכעת התגלגלו העניינים לידי כך שמוצע לי ג'וב משתלם בחו"ל - אבל במדינה לה יש אמנת הסגרה עם תאילנד. החשש הזה שתמיד היה ברקע שחלילה אוסגר מתישהו מציף אותי שוב פתאום. לא יצאתי מישראל מאז המקרה בגלל הלימודים, ולא התעניינתי בהשלכות הנושא עד עכשיו. כמובן אין לי מושג במשפט בינלאומי ומאד מודאג. אציב הדברים כך: מבקש לדעת אם אזרח של מדינה X מבוקש במדינה Y , ויוצא לטייל או לעבוד במדינה Z (לה יש הסכם הסגרה עם מדינה Y) - מה הסיכויים (אם יש) שייעצר ויוסגר? עד כמה לדעתכם יש או אין לו סיבה לחשוש?? האם יש נוהל קבוע המחייב במקרים כאלה את מדינה Z ?? קיימים מושגים כמו 'צו מעצר בינלאומי' ואינטרפול וכו' - האם לדעתכם הם שייכים למקרה כמו שלי? ניסיתי לחפש באינטרנט אך לא מצאתי תשובה רק מידע מבלבל. הבנתי שכנראה יש איזו אבחנה בין אנשים כמוני שנעלמו לפני משפט לבין כאלה הנעלמים לאחר הרשעה, אבל לא ממש מבין הדקויות. מאד לחוץ מהנושא ואשמח לכל תשובה תודה רוני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  23:04, 4 במאי 2012

  רוני, שלום רב,
  אכן אתה עלול להיות נתון בסיכון אם תהיה במדינה לה יש הסכם הסגרה עם תאילנד ואם הם פנו לאינטרפול והוצא צו מעצר בינלאומי - אולי גם במדינות אחרות.
  בהחלט אפשרי שאזרח ישראל המבוקש במדינה אחרת "ייתפס" במדינה שלישית, וראה, למשל, את הפרשה המפורסמת של סא"ל יאיר קליין שנעצר ברוסיה עקב בקשת הסגרה מקולומביה. אמנם בסוף הוא לא הוסגר, אבל הוא שהה שלוש שנים במעצר.
  נראה לי שאתה צריך לבדוק מה המצב לגביך בתאילנד ולנסות לסגור את התיק. לשם כך תצטרך עו"ד מקומי אמין וזה יכול להיות יקר - אבל אם לא תעשה זאת תהיה נתון בסיכון כל פעם שתצא מן הארץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

משקיע בחו"ל? מבצע עסקה בינלאומית? רוצה להרחיב את הפעילות למדינות אחרות? תובע בחו"ל? קיבלת ירושה בחו"ל? לא יודע איך להבטיח את זכויותיך? זה הפורום בשבילך