העברת כספים מבנק לבנק - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • תושבת חוזרת

  נשלח ע"יתושבת חוזרת 22:06, 28 במאי 2012

  שלום, אנחנו עומדים לחזור לארץ לאחר שהות של מעל 4 שנים בחו"ל (אנחנו תושבים חוזרים). אנחנו רוצים להעביר כספים שחסכנו כשכירים בחו"ל - לארץ. מאיזה סכום ידווח הבנק על כספים שהועברו מבנק בחו"ל (אירופה) לבנק בארץ? למי ידווח הבנק? למה ידווח הבנק? תודה!!!

  השב
 • 17:54, 29 במאי 2012

  תושבת חוזרת שלום - הוראות החוק והמפקח על הבנקים מחייבות את הבנקים בישראל לדווח לרשויות, ללא שיקול דעת מצידם, על כל הכנסת כספים מחו"ל בסכום של 1 מיליון ש"ח ומעלה. בסכום נמוך יותר, הבנק ידווח על פי שיקול דעתו, בהעברות הנראות לו חריגות בשים לב לפרופיל הלקוח. בברכה,

  תגובה
 • 21:42, 29 במאי 2012

  לא הבנתי. אם שילמתי מס כחוק לרשויות בארץ על ההכנסה בחו"ל, למה צריכה להיות לי בעיה להעביר מחו"ל לארץ את יתרת הכסף שחסכתי?

  תגובה
 • 22:19, 29 במאי 2012

  תושב חוזר שלום - אכן אין כל בעיה להעביר מחו"ל לארץ כסף ששולם עליו מס כחוק בחו"ל. החובה של הבנק היא חובת דיווח בלבד, ואם הכסף לא חב במס נוסף בישראל, אזי הדיווח לא יגרום לחיוב במס נוסף. בברכה,

  תגובה
 • 11:40, 18 בספטמבר 2013

  שלום
  אני באותו מצב של העברת כספים ואחריי שיקול אני משאיר את הכסף בבנק בחו״ל ואני חוזר עם כרטיס אשראיי
  העלות של כרטיס אשראי היא יותר זולה מההפסד של החלפת מטבעה

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.