משכורת לחשבון אחר - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • אדר חמו

  נשלח ע"יאדר חמו 18:45, 27 ביוני 2012

  לפני מספר חודשים פתחתי חשבון בנק בבנק לאומי, אמי עובדת מזה מספר שנים ברשת פתאל ולאחרונה משכורתה עוברת לחשבון שפתחתי בבנק לאומי. לפני מספר ימים הגיע מכתב לביתי ממנהלת מחלקת עו"ש בבנק לאומי, ובו רשום שהמשכורת שנכנסת היא של אמי ולא שלי. נתבקשתי להפסיק מייד את העברת משכורתה של אמי לחשבוני, ובנוסף רשום במכתב שזוהי עבירה על פי חוק הלבנת הון. ממספר בדיקות שעשיתי, מסתבר שמותר על פי חוק להעביר משכורת לחשבון אחר מקרבה ראשונה,ובנוסף לכך אין עבירה של הלבנת הון בהעברת משכורת לחשבון אחר מקרבה ראשונה. אבקש את דעתך בנושא, ואשמח לקבל ממך בכתוב את החוקים לגבי נושא זה.

  השב
 • 20:07, 27 ביוני 2012

  אדר שלום - שאלתך חסרה נתונים. למשל, מדוע משכורת אימך מופקדת לחשבון לא שלה. בשל חסר בנתונים, אבהיר בפניך את המצב כך: כל נגיעה בכסף שמקורו או הקשור "לעבירת מקור" מהווה הלבנת הון. עבירות המקור מנויות בתוספת הראשונה לחוק איסור הלבנת הון. דוגמא לעבירת מקור - העברת כספים לאדם אחר במטרה להונות נושים (סע' 439 לחוק העונשין). אם בנסיבות שלך, הסבת המשכורת כרוכה בביצוע "עבירת מקור" - הרי שמדובר הלבנת הון אסורה. בברכה,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.